Тріумф людини. Мешканці України, які перемогли ГУЛАГ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 02.09.2020 - 04.10.2020

Цей проект про те людське, що не здатна знищити жодна система, про свободу у серцях, про силу волі, про тріумф людини над тоталітаризмом…

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття документально-публіцистичної виставки, присвяченої темі спротиву в’язнів сталінських таборів, зокрема українського опору, що був рушійною силою у руйнуванні імперії ГУЛАГу та радянської комуністичної держави з її злочинним режимом. Виставка, створена Українським інститутом національної пам’яті, Центром досліджень визвольного руху, Національним музеєм-меморіалом жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» та Галузевим державним архівом СБУ.

Виставка, розміщена на 21 банері, розповідає про антигуманну систему ГУЛАГу, який нещадно експлуатував своїх в’язнів, аби перетворити їх на слухняних рабів «будівників комунізму». Через ГУЛАГ, спецпоселення та інші каральні заходи продовж 74 років більшовицької влади пройшли мільйони українців – селяни, військовики, політики, духовенство, культурна еліта, громадські діячі. Але кинуті в табори, перебуваючи у неволі, більшість з них зберігали гідність, дух свободи, гуртувалися, чинили опір, та врешті-решт спричинили цілий ряд повстань, які розвалили імперію зла.

Представлено матеріали про знакових постатей – борців за свободу та честь, з-поміж яких письменник Валер’ян Підмогильний, розстріляний в Сандармосі, сестра Лесі Українки Ізидора Косач, яка відбувала покарання в Онезьких таборах, борець за права кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, один з лідерів ОУН, організатор мережі спротиву адміністрації ГУЛАГу Михайло Сорока, дисиденти Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко та інші.

img01.jpg
img01.jpg
img02.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img03.jpg
img04.jpg
img04.jpg
img05.jpg
img05.jpg
img06.jpg
img06.jpg
img07.jpg
img07.jpg
img08.jpg
img08.jpg
img09.jpg
img09.jpg
img10.jpg
img10.jpg
previous arrow
next arrow
PlayPause

На відкритті були присутні представники влади, знані науковці, музейники, представники ЗМІ: Богдан Галайко – керівник Центрального територіального відділу Українського інституту національної пам’яті, к. і. н.; Олексій Циганков – заступник начальна культури і мистецтв Вінницької ОДА; Юрій Легун – директор Державного архіву Вінницької області, д. і. н.; Олексій Струкевич – завідувач кафедри філології та гуманітарних наук Вінницької академії неперервної освіти, д. і. н.; Сергій Калитко – історик та дослідник, к. і. н. Модератором дійства виступила завідувачка відділу новітньої історії музею пані Лариса Семенко.

Науковці наголосили на необхідності донесення інформації про злочини радянського тоталітарного режиму до широкого загалу, особливо молоді. Болючими спогадами був проникнутий виступ доньки репресованого, члена Вінницького обласного товариства колишніх політичних в’язнів, репресованих та їх дітей Ядвіги Богословської.

Тож запрошуємо відвідати виставку, про це необхідно знати! Виставка триватиме до 4.10.2020.