Мусейон – дім, де живе кохання. Інтерактивна екскурсійна програма до Дня святого Валентина

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Дата і час події: 14.02.2020 17:00-23:30

Шановні друзі музею і ті, хто ще жодного разу не побували у нас, всіх вас запрошуємо на історично-романтичний вечір на День святого Валентина!!!

Назва Музей походить від давньогрецького Мусейон (τὸ Μουσεῖον) — «дім Муз». У давній Греції музи були покровительками мистецтва і наук, вони дарували поштовх до творчості. Давньогрецькі вірування вже стали легендами, і сьогодні найбільшим джерелом натхнення є кохання. Саме тому у вечір на Святого Валентина наш вінницький Мусейон буде домом історій про кохання, які оживуть.

У музеї панує атмосфера минулого, в якій неймовірним чином переплелись події та людські долі. Кожен предмет тут має свою біографію, а зі старих світлин дивляться обличчя жителів міст, сіл та містечок нашого краю. Але ж які пристрасті вирували в серцях мешканців Поділля у різні часи?

У світовому літописі любові є і подільські сторінки. Одна з них – це безсмертне кохання славетного угорського композитора і піаніста-віртуоза Ференца Ліста і подільської аристократки Кароліни Вітгенштейн. Їхні почуття не визнавали жодних суспільних догм і пережили роки, не втративши своєї сили.

Чи чули ви про відому красуню ХVІІ ст. княгиню Розанду – молодшу дочку молдавського господаря Василя Лупула? Суперниками за руку цієї пані були коронний гетьман Речі Посполитої Марцін Каліновський та старший син Богдана Хмельницького Тиміш. І у 1652 р. їм довелось зійтися в битві під Батогом (поблизу с. Четвертинівка Тростянецького району).

img2.jpg
img8.jpg
img1.jpg
img5.jpg
img6.jpg
img4.jpg
img3.jpg
previous arrow
next arrow

А на початку ХХ ст. тісно переплелися на сцені та у житті бурхливі почуття акторів вінницького театру Віри Холодної і Осипа Рунича…

Але кохання рідко буває безхмарним. Поруч із ним завжди йде пристрасть, спокуса і гріх. Тому сюрприз від наших археологів – зустріч із Змієм-спокусником. Змія – складний полісемантичний образ, чиє шипіння можна почути у багатьох міфологіях світу. Цей моторошний символ спостерігає за нами з різних предметів давнини: трипільської кераміки, зброї епохи бронзи, середньовічних прикрас… Подивимось, чи подолаєте ви цю зустріч гідно.

Також серед спеціальних гостей чарівного вечора — богиня Флора. Вона познайомить з легендами про кохання, розповість, яка рослина може принести сімейне щастя та сприятиме поверненню пристрасті, а яка є символом вічного кохання.

Найшанованіша особа на селі — знахарка-ворожка повідає свої таємні знання, про кохання. А поважна господиня розповість про що б ви думали…? – про афродизіаки.

Родзинками нашого романтично-історичного вечора стануть квіткові любовні передбачення та пункт виконання мрій й бажань з музейною гарантією).

РЕЄСТРАЦІЯ НА ОРГАНІЗОВАНІ ЕКСКУРСІЇ ОБОВ’ЯЗКОВА
за ☎ 068-725-49-57 (дзвінки приймаються з 10:00 до 18:00) або у події на Facebook сторінці музею
ВХІДНИЙ КВИТОК: для дітей та студентів – 40 грн, дорослих – 50 грн (з врахуванням екскурсійного обслуговування та фотографування!!!).

Огляд виставкової роботи
254Виставки і інші масові заходи
1Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
Слідами уличів через 1000 років
Подільська зима
На сходинках майстерності
Великий майстер кобзарського мистецтва
Світ у клаптику. Бієнале художнього текстилю
Золото Поділля: історія народів
Шкільна освіта на Вінниччині
Школа темних віків-2
Тріумф людини
За Україну за її волю
Видноколо Подільської ікони
У неділю рано зілля копала
Мої натхненні миті. Виставка Л.Бондар
Вінниччина у вирі другої світової війни
Варіації на тему української ляльки
З Вірою у Перемогу. Виставка пам’яті Валерія Брезденюка
Тембри живопису. Виставка Сергія Сліся
Мусейон – дім, де живе кохання
Друзки міфологій. Графіка Машковцева
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009