Світ у клаптику. VІII Вінницька бієнале художнього текстилю юних авторів

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 17.11.2020 - 06.12.2020

У великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею розпочинає роботу VІІІ Вінницька бієнале художнього текстилю юних авторів «Світ у клаптику», яка має свою історію з 2006 р. За цей час сформувалося коло наших друзів і однодумців, що впроваджують захопливі техніки тенкстилю у дитячу творчість.

Ми вдячні тим, хто взяв участь у бієнале цього складного для мистецьких навчальних закладів року: Дитяча школа народних мистецтв (м. Львів), Тернопільська художня школа ім. М. Бойчука, Заводська школа мистецтв (Тернопільстка обл.), Дитяча художня школа та Дизайн-ліцей (м. Херсон), Хмельницька дитяча школа образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, Вінницька школа мистецтв, Вінницька дитяча художня школа, Центр «Барви України» (м. Вінниця), Арт-майстерня «Скриня» (м. Вінниця).

В експозиції представлено 55 творів у техніках художнього текстилю. Серед них є традиційні для українського народного мистецтва техніки ткацтва з фрагментами килимових орнаментів, виконаних у форматі міні-гобелену, панно та серветки з вибійками (декорування способом друку візерунку за допомогою вирізьблених кліше). Також популярними є гобелени з мотивами українського краєвиду. Цікаві можливості образного мовлення надає напрям аплікації, який іноді поєднується з розписом – тут можна не стримувати політ фантазії в сюжетах і масштабах.

img9.jpg
img9.jpg
img1.jpg
img1.jpg
img2.jpg
img2.jpg
img3.jpg
img3.jpg
img4.jpg
img4.jpg
img5.jpg
img5.jpg
img6.jpg
img6.jpg
img7.jpg
img7.jpg
img8.jpg
img8.jpg
previous arrow
next arrow
PlayPause

Значного поширення набула давня східна техніка батику (розпису по тканині), яку можна застосувати для дизайну одягу (вузликовий батик) і для створення вишуканих мистецьких творів (холодний батик). Веселі пропозиції для глядацької творчості дарують текстильні сумочки і ляльки.

Пропонуємо відвідати «найоптимістичнішу» виставку року, познайомитися з талановитими авторами і оригінальними ідеями, долучитися до шанувальників напряму візуального мистецтва, яким захоплюється сучасний світ.

Виставка працюватиме до 6 грудня 2020 р.