Світ у клаптику. VІII Вінницька бієнале художнього текстилю юних авторів

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 17.11.2020 - 06.12.2020

У великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею розпочинає роботу VІІІ Вінницька бієнале художнього текстилю юних авторів «Світ у клаптику», яка має свою історію з 2006 р. За цей час сформувалося коло наших друзів і однодумців, що впроваджують захопливі техніки тенкстилю у дитячу творчість.

Ми вдячні тим, хто взяв участь у бієнале цього складного для мистецьких навчальних закладів року: Дитяча школа народних мистецтв (м. Львів), Тернопільська художня школа ім. М. Бойчука, Заводська школа мистецтв (Тернопільстка обл.), Дитяча художня школа та Дизайн-ліцей (м. Херсон), Хмельницька дитяча школа образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, Вінницька школа мистецтв, Вінницька дитяча художня школа, Центр «Барви України» (м. Вінниця), Арт-майстерня «Скриня» (м. Вінниця).

В експозиції представлено 55 творів у техніках художнього текстилю. Серед них є традиційні для українського народного мистецтва техніки ткацтва з фрагментами килимових орнаментів, виконаних у форматі міні-гобелену, панно та серветки з вибійками (декорування способом друку візерунку за допомогою вирізьблених кліше). Також популярними є гобелени з мотивами українського краєвиду. Цікаві можливості образного мовлення надає напрям аплікації, який іноді поєднується з розписом – тут можна не стримувати політ фантазії в сюжетах і масштабах.

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Значного поширення набула давня східна техніка батику (розпису по тканині), яку можна застосувати для дизайну одягу (вузликовий батик) і для створення вишуканих мистецьких творів (холодний батик). Веселі пропозиції для глядацької творчості дарують текстильні сумочки і ляльки.

Пропонуємо відвідати «найоптимістичнішу» виставку року, познайомитися з талановитими авторами і оригінальними ідеями, долучитися до шанувальників напряму візуального мистецтва, яким захоплюється сучасний світ.

Виставка працюватиме до 6 грудня 2020 р.