А зараз вилетить пташка... Виставка з історії фотомистецтва

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 28.10.2021 - 31.01.2022

28 жовтня 2021 р. о 15:00 в Академічній залі ВОКМ відбулося відкриття виставки, що репрезентує історію фотомистецтва, фотоапарати та різноманітну фотографічну техніку ХХ ст. з фондової збірки ВОКМ та приватної колекції Володимира Суржикова.

Бачити життя, бачити світ, бути свідком великих подій; бачити обличчя бідних і поведінку заможних; бачити дивні речі — машини, армії, тіні в джунглях і на Місяці, бачити роботу людини — картини, башти і відкриття, бачити речі за тисячі кілометрів, речі, що приховані за стінами й усередині кімнат, речі, до яких небезпечно наближатися… бачити й насолоджуватися, бачити, а отже знати.

Генрі Люс (Henry Luce), видавець американського журналу Life про фотографію, 1930-ті рр.

Сьогодні важко уявити світ без світлини. Ми фотографуємо абсолютно усе, що нас оточує: для цього лише достатньо натиснути кнопку фотоапарата або доторкнутися до екрана телефона. Нині фотографія є засобом комунікації, інструментом ідентифікації та самовираження. Важко уявити сферу життя, в якій би не використовувалася фотографія. Зображення працюють швидше за слова. Ми не можемо зупинити час, але спроможні зафіксувати мить!

Безперечно, цікаво дізнатися, а яким же був процес фотографування та виготовлення світлин до появи цифрових технологій.

img17.jpg
img01.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img04.jpg
img05.jpg
img07.jpg
img08.jpg
img09.jpg
img11.jpg
img12.jpg
img13.jpg
img14.jpg
img15.jpg
img16.jpg
previous arrow
next arrow
PlayPause

Прототипом фотографічного апарату вважається камера-обскура. Цей пристрій був відомий ще давнім грекам та стародавнім китайцям. У 1826 р. першу фотографію вдалося зробити французькому досліднику Нісефору Ньєпсу: за допомогою камери-обскури зафіксувати вид зі свого вікна на олов’яній пластині, вкритій тонким шаром асфальту. Фото так і називається: «Вид із вікна». А вже у 80-х рр. ХІХ ст. новації американця Джорджа Істмена стають справжньою революцією в історії фотографії.

Термін «фотографія» вперше застосував у 1839 р. англійський астроном Джон Фредерік Вільям Гершель.

На виставці представлені понад 30 фотоапаратів («Фотокор 1» 1930–1940-их рр., різні моделі фірм «Зенит», «Мир», «Киев», «Смена», «Kodak» «Poloroid» та інші), різноманітна фотографічна техніка та обладнання (плівки, фотопапір, дальномір, експонометри, фотозбільшувач, глянцувач тощо).

Відкриття виставки відбулося за участі музейників, ЗМІ, відомих вінницьких фотографів та поціновувачів фотомистецтва. Саме під час відкриття паном Петром Марченком до фондової збірки музею було подаровано фотоапарат «Агат 18», що, маємо надію, стане гарним прикладом для вінничан.

Дізнатися як зробити вдале фото з першого дубля; що таке фотоплівка та фотопапір; як проявлялася фотоплівка та відбувався друк світлин… а ще зазирнути в камеру-обскури та зафіксувати візит до музею, відвідавши фотозону, можна замовивши тематичну екскурсію за телефоном 068-725-4957