Я – Українка. Виставка Оксани Городинської (витинанки і живопис)

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 11.02.2021-10.03.2021

«Я – УКРАЇНКА» - у великій виставковій залі музею до 150-річчя від дня народження Лесі Українки відкрилась виставка майстрині з Могилева-Подільського Оксани Городинської (витинанки і живопис).

Оксана Городинська народилася на Вінниччині, мешкає у Могилеві-Подільському. Педагог за фахом, закінчила Сорокське педагогічне училище та Глухівський педінститут. Захоплюючись з дитинства мистецтвом, присвятила своє життя творчості. З 1999 року вона очолює Будинок народної творчості, який є одним з яскравих осередків національної культури у регіоні. Майстриня є краєзнавцем і громадським діячем з власною принциповою позицією.

Оксана працює у різноманітних техніках образотворчого та декоративного мистецтва: у її доробку витинанки, писанки, станковий живопис та графіка.

З ім’ям Оксани Городинської пов’язане відродження традиційного для українського народного мистецтва виду творчості – витинанки, вона є активним учасником міжнародного фестивалю витинанки, який проводиться у Могилеві-Подільському.

Орнаментальним композиціям майстрині притаманна динамічна пружність лінії, виразність силуету, афористична глибина змісту та особистісна авторська філософія. У витинанці, так як і в писанкарстві вона поєднує традиційне прочитання давнього знаку чи символу з авторським баченням та сучасною формою. Літературне підґрунтя образотворчості знаходить продовження у поетичній творчості мисткині:

Крізь кущі паперового гаю
Пробивається промінь рясний…
Витинаю, надіюсь, кохаю.
Я співаю про світ осяйний.

00.jpg
00.jpg
01.jpg
01.jpg
02.jpg
02.jpg
03.jpg
03.jpg
04.jpg
04.jpg
05.jpg
05.jpg
06.jpg
06.jpg
07.jpg
07.jpg
08.jpg
08.jpg
09.jpg
09.jpg
10.jpg
10.jpg
11.jpg
11.jpg
12.jpg
12.jpg
13.jpg
13.jpg
14.jpg
14.jpg
15.jpg
15.jpg
16.jpg
16.jpg
17.jpg
17.jpg
18.jpg
18.jpg
19.jpg
19.jpg
20.jpg
20.jpg
21.jpg
21.jpg
previous arrow
next arrow
PlayPause

Наша сучасниця солідарізує себе з жінкою, яка присвятила своє життя і творчість Україні, стала класиком української літератури, стояла на початках національного і феміністичного рухів в Україні. Ми сучасні українки – говоримо українською, прагнемо, аби українська державність відбулася, маємо дієву громадську і творчу позицію.

Я краплинко твоя, Україно!
Твоя совість, твій голос і честь!
Твоя пісня звучить солов’їно,
Твоя пісня – як сотні причасть.

Я зрослася з твоїми полями,
Серед трав проростає життя.
Твої вітри – як дихання мами,
Що годує маленьке дитя.

Я для тебе живу і малюю,
Я для тебе плекаю слова.
Із тобою радію й сумую.
І не зраджу, допоки жива…

Привітали Оксану Городинську з відкриттям виставки директор обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька, директор обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун, колеги – музейники та майстри народної творчості, друзі родина.