Оксана Городинська народилася на Вінниччині, мешкає у Могилеві-Подільському. Педагог за фахом, закінчила Сорокське педагогічне училище та Глухівський педінститут. Захоплюючись з дитинства мистецтвом, присвятила своє життя творчості. З 1999 року вона очолює Будинок народної творчості, який є одним з яскравих осередків національної культури у регіоні. Майстриня є краєзнавцем і громадським діячем з власною принциповою позицією.
Оксана працює у різноманітних техніках образотворчого та декоративного мистецтва: у її доробку витинанки, писанки, станковий живопис та графіка.
З ім’ям Оксани Городинської пов’язане відродження традиційного для українського народного мистецтва виду творчості – витинанки, вона є активним учасником міжнародного фестивалю витинанки, який проводиться у Могилеві-Подільському.
Орнаментальним композиціям майстрині притаманна динамічна пружність лінії, виразність силуету, афористична глибина змісту та особистісна авторська філософія. У витинанці, так як і в писанкарстві вона поєднує традиційне прочитання давнього знаку чи символу з авторським баченням та сучасною формою. Літературне підґрунтя образотворчості знаходить продовження у поетичній творчості мисткині:
Крізь кущі паперового гаю
Пробивається промінь рясний…
Витинаю, надіюсь, кохаю.
Я співаю про світ осяйний.
Наша сучасниця солідарізує себе з жінкою, яка присвятила своє життя і творчість Україні, стала класиком української літератури, стояла на початках національного і феміністичного рухів в Україні. Ми сучасні українки – говоримо українською, прагнемо, аби українська державність відбулася, маємо дієву громадську і творчу позицію.
Я краплинко твоя, Україно!
Твоя совість, твій голос і честь!
Твоя пісня звучить солов’їно,
Твоя пісня – як сотні причасть.Я зрослася з твоїми полями,
Серед трав проростає життя.
Твої вітри – як дихання мами,
Що годує маленьке дитя.Я для тебе живу і малюю,
Я для тебе плекаю слова.
Із тобою радію й сумую.
І не зраджу, допоки жива…
Привітали Оксану Городинську з відкриттям виставки директор обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька, директор обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун, колеги – музейники та майстри народної творчості, друзі родина.