Вінниччина сьогодні оплакує понад 260 втрачених життів. Це чимала цифра. Але найстрашніше, коли ці втрати перетворюються у суху статистику. Саме тому завданням музею є розповісти суспільству про кожного бійця і вписати їхні імена в історію нашої держави. Завдяки вам, працівникам музею вдалось зібрати матеріали про 22 наших земляків, а саме понад 200 предметів та більше 300 цифрових світлин. І це лише початок нашої роботи, результат якої втілився у цій виставці.
У експозиції представлено особисті речі, нагороди, військова форма та спорядження, світлини та документи:
- Віктора Саванчука
- Ігоря Присяжнюка
- Віктора Кулібаби-Бухова
- Геннадія Хитрика
- Леоніда Шевчука
- Дениса Жембровського
- Сергія Павлюка
- Олександра Вапняра
- Вадима Тарабанова
- Євгена Костюка
- Костянтина Бессараба
- Андрія Долгова
- Сергія та Андрія Лавренюків
- Олексія Тимощука
- Павла Корнелюка
- Олексія Зінов’єва
- Владислава Попенка
- Андрія Проценка
- Богдана Книша
- Вадима Єфременюка
- Ольги Гранецької
Окрім того, у стаціонарній експозиції Вінницького обласного краєзнавчого музею уже розміщені комплекси: Дмитра Майбороди, Костянтина Могилка Юрія Коваленка, Сергія Зулінського.
На відкритті виставки у своїх виступах вшанували героїв: директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька, волонтерка, співзасновниця ГО «Єдина родина Вінниччини» Олена Верлан-Кульшенко, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації Світлана Василюк, голова ГО «Єдина родина Вінниччини», мати загиблого бійця Павла Корнелюка – Світлана Корнелюк, підполковник запасу, авторка книги «Переддень життя» Леся Шиденко, мати полеглого воїна Віктора Кулібаби-Бухова – Людмила Ліщук-Кулібаба.
Висловлюємо повагу і вдячність родинам полеглих героїв, за те що передали до «Музею Мужніх» сімейні реліквії. Дякую кожному особисто за контакт, комунікацію і розуміння! Велике спасибі ГО «Єдина родина Вінниччини» за те, що зуміли об’єднати навколо себе стільки родин, за те, що донесли інформацію про «Музей Мужніх». Надзвичайно вдячні Олені Олександрівні Верлан-Кульшенко та її родині за колосальну допомогу, підтримку та сприяння у комплектуванні фондової збірки музею.