Виставка представляє 73 тканих виробів, які є взірцями традиційного ручного ткацтва України І пол. ХХ ст. Зокрема, це елементи одягу, рушники, скатерки, палатарі Східного Поділля (майже з усіх районів Вінниччини), а також рушники Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Полісся (Житомирська, Волинська та Рівненська області). Ткані вироби, що представлені на виставці, мають відмінність в орнаментиці, знаково-символьних елементах, в кольоровій гамі, техніках, видах полотна і розмірах, що дає певну інформацію про ткацтво в тій чи іншій місцевості.
Ручне ткацтво України має тисячолітню історію і давні традиції. Наразі цей вид народного мистецтва виявився дуже сприйнятливим до змін в суспільному житті – у полотні знаходили відбиток історичні події, природно-географічні параметри, сама господарська діяльність людини з її характерними особливостями, етнокультурні взаємовідносини українців з народами сусідніх країн. Все це сформувало регіональні особливості та відмінності ткацтва на теренах України. Полотно мало як побутове, так і святкове чи сакральне призначення. Орнаменти можуть бути простішими, як от смужки у певному ритмі, або складнішими, що просто пронизують площину і утворюють зоровий чи тактильний рельєф. Зараз ми отримуємо суто естетичне враження, дивуючись майстерності народних митців, проте у свій час давні знаки мали своєрідне сенсове та навіть магічне наповнення.
Колекціонер належить до молодого і активного покоління діячів української культури. Бугай Сергій Олександрович народився 1 червня 1989 року в с. Човновиця Оратівського району. Народною творчістю займається понад 15 років. Образотворчому мистецтву навчався у Вінницькому вищому професійно-технічному училищі № 5. Опанувавши декоративний розпис, він як майстер спершу реалізував себе саме у цьому виді народного мистецтва. Зараз Сергій займається писанкарством, іконописом, живописом і вишивкою. У творчому доробку майстра нараховується вже близько 1300 робіт. Крім того, займається ще й дослідницькою роботою щодо пошуків зразків традиційного декоративного розпису, характерного саме для Східного Поділля. Сергій Бугай є провідним методистом з виставкової діяльності у Вінницькому обласному центрі народної творчості, організовуючи проведення виставок у Світлиці ОЦНТ та на інших виставкових майданчиках.