Школа темних віків-3. Інтерактивна виставка

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 18.06.2022 - 02.10.2022

Школа темних віків повертається. Вже втретє ми експонуємо цю незвичайну виставку, яка так подобається нашим відвідувачам, дещо змінену та доповнену.

Через війну в Україні мільйони родин змушені були залишити свої домівки. Агресія рф завдала серйозного удару по всіх галузях, і освіта не стала винятком – зруйновані школи та цілі регіони. Попри вибухи і сирени діти продовжили навчання в українських школах дистанційно.

Система підготовки дітей до дорослого життя пройшла довгий історичний шлях та зазнала багатьох змін. Але значення якості навчання завжди було виключно важливим. Більше того, чим далі в глиб віків, тим сильніше від уміння вчитися залежало виживання окремої людини і спільноти загалом.

Мета виставки «Школа темних віків»: показати на основі археологічних матеріалів як виглядав навчальний процес у минулому, яке значення він мав на різних історичних етапах, яким чином відбувалась передача інформації та накопичення досвіду людей, і, зрештою, формування культури.

img01.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img04.jpg
img05.jpg
img06.jpg
img07.jpg
img08.jpg
img09.jpg
img10.jpg
img11.jpg
img12.jpg
img13.jpg
img14.jpg
img15.jpg
previous arrow
next arrow
PlayPause

Хронологічно виставка охоплює період від кам’яної доби до перших свідчень існування писемності у середньовіччі. Відвідувачі «Школи темних віків» можуть побачити археологічні матеріали з фондової збірки ВОКМ. Це іграшки та мініатюрні вироби трипільської культури ІV–III тис. до н. е., скіфського часу VI–V ст. до н. е, зарубинецької культури ІІ ст. до н. е. – ІІ ст. н. е., слов’ян VІІІ–ХІ ст. З-поміж археологічних матеріалів, представлених на виставці, – жетони та окуття гральної дошки, виявлені у 2017 р. під час розкопок пам’яток черняхівської культури ІІІ–ІV ст. н. е. у колишньому Липовецькому районі. Унікальні експонати – перші свідчення існування алфавітного письма на наших теренах: предмети, позначені монограмами та написами, а також засоби для письма часів середньовіччя.

Особливістю виставки «Школа темних віків» є використання реконструкцій оригінальних археологічних знахідок. Завдяки цьому всі бажаючі зможуть пройтися слідами давніх людей та зіштовхнутись з їхніми труднощами, а також дізнатися, як грати в тавлію, пусткати кубаря, писати гусячим пером і чорнилами на папері й бересті, а стилосом (писалом) – по восковій табличці.

Виставка діятиме до 2 жовтня 2022 р. За попереднім записом 068-725-49-57 для груп на базі «Школи темних віків» проводяться інтерактивні заняття, присвячених давнім іграм, виготовленню та використанню середньовічних засобів для письма (воскових табличок, паперу, берести, пергаменту, чорнил).