Капрічос 2022. Виставка політичної карикатури Олександра Никитюка

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 08.04.2022 - 08.05.2022

8 квітня 2022 р. о 14 год. в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилась виставка Олександра Никитюка «Капрічос 2022». На виставці представлено серію з 38 графічних робіт, виконаних у жанрі гротескної політичної сатири. Митець відомий концептуальними проектами у напрямі conterporary art. Звернутися до такого незвичного для нього жанру автора спонукала повномасштабна війна російської федерації проти України, розпочата підступним нападом 24 лютого 2022 р.

Назва проекту посилається на шедевр світового мистецтва – серію гравюр 1796-1797 рр. «Los Caprichos» (у перекладі «капризи, примхи») іспанського художника Франсіско Гойї, у яких він висміює державні установи, безглузді звички і облудні уявлення тогочасного суспільства.

Ідея серії «Капрічос» вінницького художника, створених у техніці графічного олівця і акварелі, полягає у висміюванні мистецькими засобами намагань держави-агресора збройного захоплення території України, критикує її гібридну збочену ідеологію, наголошує на нелюдській природі її військових злочинів. Деякі роботи зачіпають й міжнародний вплив, реакції різних держав і світових організацій на перебіг гуманітарної кризи у зв’язку з війною в Україні. Митець створив низку блискучих шаржованих портретів, яскравих символічних образів, глибоких за змістом метафор, які отримали значне поширення мережею Фейсбук. Іноді тематичні ідеї для гротескної сатири підказують підписники, але переважно вони виникають безпосередньо з новинної стрічки.

img01.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img04.jpg
img06.jpg
img07.jpg
img08.jpg
img09.jpg
img10.jpg
img11.jpg
previous arrow
next arrow
PlayPause

Автор переконаний, що його роботи є мистецьким засобом підтримки українського народу у боротьбі з агресором під девізом «Перемагати потрібно, посміхаючись ворогу в очі!».

Виставка працюватиме до 8 травня 2022 (дата може бути змінена).