З забутої теки. Виставка графіки Ігоря Синєпольського

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 28.01.2022 - 13.02.2022

28 січня 2022 р. в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилась виставка графіки Ігоря Синєпольського. Відомий вінницький митець відійшов у вічність у серпні минулого року, лишивши у майстерні свої твори – завершені роботи, ескізи і начерки за весь період багаторічної натхненної праці.

Донька майстра, художниця Галина Чекіна, прийняла рішення передати в дар частину творчого доробку батька до збірок Вінницького обласного художнього музею і Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Ідея виставки виникла з дійсно віднайденої на поличці у майстерні теки, у якій зберігалися натурні замальовки і ескізи двох масштабних картин художника – «Металурги» (1961) (в експозиції 29 рисунків) і «Ранок будівельників» (1962) (9 рисунків).

Ігор Іванович Синєпольський народився 1938 р. саме у Вінниці, у родині військового, але батьки виїхали з міста вже через рік. Здібності митця проявилися досить рано і він почав навчання у Київській художній середній школі ім. Т. Шевченка. Далі було навчання у Харківському державному художньому інституті, майстерні жанрового та портретного живопису професора С. Ф. Беседіна. Над своєю дипломною роботою молодий художник працював на металургійних комбінатах Запоріжжя і Маріуполя (тодішній Жданів) – це замальовки індустріальних територій і приміщень, і, звісно, зображення металургів під час роботи та виразні портрети, позбавлені ідеалізації.

img06.jpg
img05.jpg
img01.jpg
img07.jpg
img02.jpg
img10.jpg
img03.jpg
img08.jpg
img04.jpg
img09.jpg
img11.jpg
previous arrow
next arrow
PlayPause

В цей час так званої «відлиги» в радянському мистецтві у колі творчої молоді народжується стиль, який отримав назву «суворого реалізму», саме до цього напряму можна віднести ранні роботи Ігоря Синєпольського. Згодом митець займався і викладацькою діяльністю у Дніпрі, а з 1964 р. перейшов на творчу роботу у Вінниці. В 1965 р. він став членом спілки художників, був у першому складі вінницької організації, а у 1986–1991 рр. її очолював. 1998 р. отримав звання заслуженого художника України. Працював у станковому і монументальному живописі, у різних жанрах, у тому числі в історичному, брав участь в історико-мистецьких проектах творчого об’єднання «Серпень».

На виставці у Вінницькому краєзнавчому музеї представлено картини «Князь Дмитро «Байда» Вишневецький» та «Ой, у лузі червона калина» з ескізами, цікавість до релігійної тематики ілюструє «Перший ранок нової ери». У портретному доробку привертають особливу увагу три автопортрети майстра, датовані 1969 і 1995 рр.

Виставка триватиме до 13 лютого 2022 р.