Нащадки величної спадщини. ІХ Вінницька бієнале художнього текстилю юних авторів

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Українська культура нараховує багатовікову історію, впродовж часів вона зуміла встояти і зберегти свою самобутність від агресій і чужоземних впливів, це гостро відчутно і в наш час суворих випробувань. Тож ІХ Вінницька бієнале художнього текстилю юних авторів, яка запроваджена обласним краєзнавчим музеєм від 2006 р., має особливий девіз і назву – «Нащадки величної спадщини».

Учасникам запропонована тематика української культурної спадщини як основи для сучасного мистецького твору чи то у творчих методах і виражальних засобах, чи то у сюжетах: архітектурні пам’ятки, відомі митці, знані мистецькі твори.

В експозиції представлено твори учнів мистецьких закладів з різних теренів України: Львівської дитячої школи народного мистецтва, Заводської художньої школи Тернопільської області, Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, кафедри декора-тивного мистецтва Хмельницького національного університету, Одеської дитячої художньої школи ім. К. Костанді.

img01.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img04.jpg
img05.jpg
img07.jpg
img08.jpg
img09.jpg
img10.jpg
img11.jpg
img12.jpg
img13.jpg
img14.jpg
previous arrow
next arrow
PlayPause

Мистецтво Вінниччини презентують Тульчинський фаховий коледж культури, Центр дитячої та юнацької творчості «Барви України», арт-студія «Скриня», Вінницька дитяча школа мистецтв, Вінницька художня школа, Вінницька дитяча музична школа № 2. У бієнале взяли участь близько ста авторів (враховуючи колективну творчу працю), що представили понад сорок композицій у техніках художнього текстилю – гобелен, батик, колаж, валяння, набійка, розпис по тканині, авторська лялька, просторова композиція тощо.

Інформаційний додаток знайомить з втратами української культури під час воєнних дій, в тому числі музеїв. Натомість атмосфера виставкової зали, розквітчана яскравими і вишуканими барвами, осяяна талантом і фантазією юних митців, їхньою шаною до рідної землі і українських традицій, навіює позитивні відчуття і впевненість у майбутньому нашого мистецтва.

Виставка діятиме до 11 грудня 2022