Назва виставки дуже символічна, адже здавна на території нашого краю мешкали мирні землероби, розвивалася самобутня культура, народжувалися талановиті та щирі люди, але, коли приходив ворог, всі українці ставали звитяжними лицарями. Так було, так є тепер, коли 8 років триває російсько-українська війна, коли ворог руйнує мирні міста, коли дика орда вбиває, катує, грабує – наші воїни боронять рідну землю та кожен день наближають перемогу.
Виставка складається з кількох тематичних частин. Розпочинає експозицію розділ «Свідки сивої давнини», де розкривають свої таємниці трипільські поселення і скіфські кургани, сарматські поховання та слов’янські городища. Розділ «Уклін козацькій славі» розповідає про історію краю ХVІ–ХVІІ ст., нерозривно пов’язану з історією українського козацтва. Адже саме тут формувалися перші козацькі ватаги, широкого розмаху набув повстанський рух.
Традиційні вишивку, ткацтво, кераміку тощо презентує розділ «Народна культура українців Східного Поділля».
Самобутність храмів і монастирів краю, вишуканість садиб та палаців Східного Поділля показано у розділах «Перлини сакральної архітектури» і «Відлуння величі садиб Поділля».
Буремні події боротьби народу України за право на свободу самовизначення відображає розділ «Час бурхливих змін (1917–1921 рр.)».
Болем і обуренням голодоморами та репресіями відгукнеться у серцях відвідувачів експозиція «Роки совєцкої окупації».
Розділ «Вінниччина у роки Незалежності» – це віддзеркалення боротьби за здобуття Незалежності та кроки її утвердження, подій російсько-української війни і доль вінничан – захисників нашої держави.
Виставка «Красо України, Подолля – край землеробів і лицарів» містить достовірну інформацію, вона насичена цікавими експонатами, створена з любов’ю до рідної землі, проникнута щирим захопленням мистецькими талантами, працьовитістю та волелюбністю її народу, вірою у перемогу.