Про злочин системи та тих, хто рятував світ. Виставка

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 25.04.2023 - 21.05.2023

Сьогодні минає 37 років з дня, коли 26 квітня о 1 год. 23 хв. 40 сек. на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, що за 110 км від Києва, майже в центрі Європи, стався вибух. Ця екологічна катастрофа світового масштабу позначилася на природному середовищі і здоров’ї людей.

Приховування тодішнім керівництвом СРСР інформації про рівень небезпеки поглибило і без того критичні наслідки вибуху. Перше офіційне місцеве повідомлення про аварію на Чорнобильській АЕС з’явилося лише через 36 годин – опівдні 27 квітня на припʼятському радіо оголосили про «тимчасову евакуацію» мешканців Припʼяті – найближчого до ЧАЕС міста з населенням близько 50 тис. У перші два дні після аварії здійснювали евакуацію лише із 10-кілометрової зони, а з 30-кілометрової зони перші п’ять днів після аварії людей не лише не вивозили – населення навіть не попереджали про загрозу радіації. Зокрема, 1 травня сотні тисяч людей, у тому числі дітей, вивели на святковий парад у Києві, хоча рівень радіації у столиці перевищував допустимий у декілька десятків разів.

Майже 6000 вінничан брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, самовіддано рятуючи Україну та увесь світ. Усі вони працювали як на об’єктах самої станції, так і в радіусі 30-ти кілометрів навколо неї, на забруднених територіях Київської та Житомирської областей.

img01.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img04.jpg
img05.jpg
img06.jpg
img07.jpg
img08.jpg
img09.jpg
img10.jpg
img11.jpg
img12.jpg
img13.jpg
img14.jpg
img15.jpg
img16.jpg
previous arrow
next arrow
PlayPause

Основу експозиції складають саме матеріали вінничан-ліквідаторів: світлини, відзняті на території ЧАЕС, особисті речі, прилади для вимірювання рівня радіації, документи, книги…

На злочини радянської системи виразно вказують документи КДБ, що ніби пронизують всю експозицію, резонуючи своїм цинізмом, маніпуляціями та брехнею.

На відкритті виставки, що відбулося 25 квітня, присутнім ліквідаторам подякувала за їх жертовність начальник управління культури та креативних індустрій Ольга Дернова, поділилися спогадами голова обласної громадської організації «Союз Чорнобиль України» Микола Бойчук, голова обласної громадської організації «Інваліди Чорнобиля» Валерій Проценко, голова міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Михайло Ястремський.

Музей отримав цінні поповнення колекції: наш колега Олександр Федоришен передав довідку Управління внутрішніх справ про виконання службових обов’язків по ліквідації наслідків аварії в 30-тикілометровій зоні свого дідуся Харченка Миколи Максимовича; Ястремський Михайло Микитович подарував два альбоми про діяльність міської громадської організації «Союз Чорнобиль України».

Замовити тематичну екскурсію виставкою можна за тел. 068 725 49 57 (дзвінки приймаються з 10:00 до 17:00)