Під покровом ваших сердець. Портрет нації. Виставка

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 12.10.2023 - 12.11.2023

В рамках виставкового проєкту «Моя дещиця: громадянські практики в музеї» Вінницький обласний краєзнавчий музей продовжує співпрацю з мистецькими навчальними закладами Вінниці. Його мета полягає у вихованні свідомого патріотизму на основі особистого знання і відчуття подій історії і культури України, творчого, креативного підходу до викликів сучасності, розвитку емпатії, яка знаходить вияв в активній громадській і творчій діяльності.

Цього разу музей запропонував тему «Під покровом ваших сердець. Портрет нації», яка охоплює події історії та героїчного сьогодення України, представляє видатних постатей нашої країни у боротьбі за становлення держави, у розвитку культури і науки, у збереженні традицій народу. Серед закладів, які відгукнулися на нашу пропозицію: Вінницька дитяча художня школа, Вінницька школа мистецтв, відділення образотворчого мистецтва Вінницької дитячої музичної школи № 2, студії декоративного розпису.

img01.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img04.jpg
img05.jpg
img06.jpg
img07.jpg
img08.jpg
img09.jpg
img10.jpg
img11.jpg
img12.jpg
img13.jpg
img14.jpg
previous arrow
next arrow
PlayPause

Серію видатних особистостей України і, зокрема, Вінниччини створили учні Вінницької дитячої художньої школи (педагоги Людмила Бондар, Любов Литвин, Віктор Карабан). Оригінальні колажі образів наших сучасниць, що зі зброєю стали на захист країни (викладач Людмила Бондар ) органічно поєдналися з традиційним подільським розписом учнів творчих студій Наталії Луценко. Яскраві характери українських козаків створили молодші учні Вінницької дитячої школи мистецтв за ідеєю Світлани Жукової та Оксани Несторович, натомість жанрові композиції вподобали учні Світлани Окуленко.

Потужно попрацювали учні образотворчого відділення Вінницької дитячої музичної школи № 2 під керівництвом Марини Юрченко та Оксани Верхової-Єднак, викладача витинанки Вікторії Литвак: ми бачимо величні портрети козацьких ватажків, переконливі композиції з воїнами ЗСУ, які перегукуються з історичним жанром, сторінки з нашого сучасного буття, і, навіть, політична сатира.

Загалом експозиція має піднесений настрій і підсилює відчуття гордості за Україну і віру у її майбутнє. На виставці проводитимуться кураторські екскурсії. Відкриття виставки супроводжувалось музичними вітаннями учнів Вінницької дитячої школи мистецтв Андрія Лабенка, Артема Маціборчука та Артема Мокринського.