Іван Горобчук народився 1957 р. у с. Мончин Погребищенського району. Брав участь у багатьох обласних та всеукраїнських виставках, має більше 30 персональних виставок у Вінниці, Києві, Харкові, очолює обласний осередок Національної спілки народних майстрів України, член Національної спілки художників України.
Майстер звернувся до народного малярства, пройшовши певний шлях пошуку свого творчого обличчя і власної теми, якою стала тема українського села з його стародавніми міфами, пісенною поезією, байкарським гумором, віковічними традиціями свята і праці, а головне – з усталеними відносинами і почуттями, які є основами буття сільської громади.
Життєва течія, визначена своєрідним авторським каноном, вирує у святкові дні і тихо плине у буденних справах, які набувають обрядової значущості. Особливий статус має іконографія старенького подружжя на обійсті, які є символом протистояння життєвим негараздам, скарбницею мудрого відношення до навколишнього світу, охоронцями традицій українського укладу життя.
Ідеальне село в уяві майстра належить часу, коли його не торкнувся космополітичний хід цивілізації, коли не відбулися трагедії, руйнуючі його основи. Малярство Івана Горобчука не можна визначити, як історичне чи етнографічне, найважливішим завданням для нього є вловити дух рідного краю, Поділля.