Одяг вінничан початку ХХ століття. Виставка

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 17.05.2023 - 18.06.2023

17 травня 2023 р. у 9 та 10 експозиційних залах Вінницького обласного краєзнавчого музею, присвячених етнографії і міському устрою Східного Поділля, відбулося відкриття виставки з колекції Міли Поворознюк «Одяг вінничан початку ХХ століття», на якій представлено антикварні взірці жіночого вбрання (близько 20 екземплярів) і 60 світлин українців більш як столітньої давнини.

Міла Поворознюк – блогерка з питань історії моди та феміністичного руху, реконструкторка і популяризаторка естетики костюму минулих часів у тому числі на власному прикладі, що зробило її відомою і впізнаваною у Вінниці та поза її межами.

Колекцію можна умовно розділити на одяг з скрині та шафи. Народний одяг більш усталений у формі крою та декору, хоч кожна з колекційних вишитих сорочок має свої оригінальні ознаки. Вони доповнені характерними елементами костюму з етнографічної збірки музею. Одяг містян орієнтований на взірці європейської моди відповідного часу – це предмети з модних ательє чи домашнього пошиття за взірцями з журналів та гардеробу заможніших сусідок.

img01.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img04.jpg
img05.jpg
img06.jpg
img07.jpg
img08.jpg
img09.jpg
img10.jpg
img11.jpg
img12.jpg
img13.jpg
previous arrow
next arrow
PlayPause

Створює історичну атмосферу колекція меблів, предметів побуту і жіночих аксесуарів зі збірки Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Виставка триватиме до 18 червня 2023 року і включатиме екскурсійну програму.