Нащадки величної спадщини. Символічна мова Кобзаря. Х Вінницька бієнале художнього текстилю юних авторів

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 01.06.2024 - 07.07.2024

У Міжнародний день захисту дітей – 1 червня в академічній залі музею відбулося відкриття виставки і нагородження учасників і переможців Х Вінницької бієнале художнього текстилю юних авторів. Українська культура нараховує багатовікову історію, протягом часів вона зуміла встояти і зберегти свою самобутність від агресій і чужоземних впливів, це гостро відчутно і в наш час суворих випробувань.

Цього року Україна відзначала 210-у річницю від дня народження Тараса Шевченка, творчість якого всотала в себе все багатство і поетику світовідчуття нашого народу – саме тому вона завжди актуальна. Х Вінницька бієнале художнього текстилю юних авторів, яка запроваджена обласним краєзнавчим музеєм від 2006 р., має особливий девіз і назву – «Нащадки величної спадщини. Символічна мова Кобзаря».

Учасникам запропонована тематика української культурної спадщини як основи для сучасного мистецького твору чи то у творчих методах і виражальних засобах, чи то у сюжетах. Твори юних авторів перегукуються з поетичними рядками Кобзаря, тому що їх надихає Україна.

img01.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img04.jpg
img05.jpg
img06.jpg
img07.jpg
img08.jpg
img09.jpg
img10.jpg
img11.jpg
img12.jpg
img13.jpg
img14.jpg
img15.jpg
img16.jpg
img17.jpg
previous arrow
next arrow
PlayPause

У експозиції представлено твори учнів мистецьких закладів з різних теренів України: Львівської дитячої школи народного мистецтва, Заводської художньої школи Тернопільської області, Хмельницької дитячої школи образотворчого мистецтва, гуманітарно-педагогічного факультету Хмельницького Національного університету, Одеської дитячої художньої школи ім. К. Костанді, Вінницької дитячої школи мистецтв, художнього відділення Вінницької дитячої музичної школи № 2.

Взяли участь у бієнале близько ста авторів (враховуючи колективну творчу працю), представлено понад сорок композицій у техніках художнього текстилю – гобелен, батик, колаж, валяння, набійку, розпис по тканині, авторську ляльку, просторову композицію тощо.

У відкритті взяли участь юні музиканти Вінницької дитячої школи мистецтв та Вінницької дитячої музичної школи № 2.