Диво килимове. Виставка

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 14.03.2024 - 14.04.2024

У академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею 14 березня відбулося відкриття вернісажу учнівсько-викладацької виставки з циклу «Натхнення майстра у творчості учнів».

Це спільна виставка художниць, викладачів відділення образотворчого мистецтва Вінницької дитячої школи мистецтв – Світлани Жукової, Ірини Шостак-Орлової, Світлани Окуленко, Оксани Панас, Оксани Несторович та їх учнів.

До експозиції виставки увійшло близько 140 творів. Це реалістичні та фантазійні сюжетні роботи казкової, етнографічної та фольклорної тематики, пейзажі та натюрморти, виконані в техніках валяння, фетрової аплікації, текстилю, витинанки, колажу, представлені ляльки з пап’є-маше та текстильні іграшки.

Твори наймолодших учнів вражають безмежною фантазією, щирістю та безпосередністю. Роботи старших учнів демонструють оригінальність творчого мислення, професійність виконання, розмаїття технік та прийомів. Представлені на виставці дитячі роботи різні за темами та сюжетами, але об'єднані розкутістю творчого мислення, піднесеним настроєм та яскравими фарбами.

img20.jpg
img04.jpg
img01.jpg
img12.jpg
img11.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img05.jpg
img06.jpg
img09.jpg
img13.jpg
img07.jpg
img14.jpg
img15.jpg
img16.jpg
img17.jpg
img18.jpg
img19.jpg
img08.jpg
img21.jpg
img22.jpg
img23.jpg
img24.jpg
img10.jpg
img25.jpg
previous arrow
next arrow
PlayPause

У композиціях перегукуються символи трипільської культури: дерева життя, берегинь, безкінечників, – з образами веселих пташок, тварин, диво-звірів, як у Марії Примаченко, та килимовими мотивами Поділля. Це дивовижне свято декоративно-прикладного мистецтва з його різнобарв’ям, енергетикою, щедрістю композицій, де фантазія перетворюється у незбагнений світ, а мистецтво викладачів підсилює звучання творчості учнів.

Захоплює та вражає глибоко національний зміст творів, присвята рідній українській землі, її історії, традиціям та культурі. Тут оживає цілий Всесвіт щирих, самобутніх та яскравих образів.

На відкритті виставки лунали виступи юних музикантів, учнів музичного відділення Вінницької дитячої школи мистецтв.

Виставка експонуватиметься до 14 квітня 2023 р.