Голодомор: совєтський геноцид українців. Виставка

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 22.11.2024 - 22.12.2024

З нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору в стінах музею відбулось відкриття документальної пересувної виставки «Голодомор: совєтський геноцид українців», наданої Національним музеєм Голодомору-геноциду, який послідовно відкриває, досліджує та репрезентує історію Голодомору для українців і світу.

Вінниччина, як і вся Україна у 1932–1933 рр., зазнала величезних втрат. Вимерли цілі родини, зникли на карті вулиці та села, було завдано непоправного удару по ментальності та культурі, перервано зв'язок поколінь, знищено головне людське право – право на життя! У нашій області, за приблизними підрахунками істориків, демографів, дослідників – голодною смертю померли від 500 тис. до 1 млн осіб. В основному це втрати подільського селянства, яке вже у 1931 р. через надмірну хлібозаготівельну компанію почало голодувати. Продовжувався Голодомор на Вінниччині до 1934 р.

У час, коли рф знову вчиняє злочин геноциду, робить чергову спробу підкорити український народ, дослідження історії Голодомору-геноциду та поширення правди нині є важливим як ніколи. Лише разом ми зможемо реконструювати історію, дізнатись та розказати правду, аби вберегти своє майбутнє від повторення злочину.

img01.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img04.jpg
img05.jpg
img06.jpg
img07.jpg
img08.jpg
img09.jpg
img10.jpg
img11.jpg
img12.jpg
img13.jpg
img14.jpg
previous arrow
next arrow
PlayPause

Відкрили захід музичним номером від квінтету гітаристів музичної школи №2, які зіграли твір «Балада» композитора Констянтина Чечені.

Виступили під час заходу:

  • Олексій Серветнік – головний спеціаліст Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті;
  • Микола Вижга – завідувач редакції книги «Реабілітовані історією», секретар Вінницької обласної комісії з реабілітації;
  • Володимир Лазаренко – головний спеціаліст Вінницької академії безперервної освіти;
  • Анатолій Войнаровський – кандидат історичних наук, доцент факультету історії і міжнародних відносин Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Вірша Ігора Стожара «Голод» прочитала дипломантка обласного конкурсу солістів, вокалістів та читців «Зіркова мрія-2024», учениця 5-го класу КЗ «Новоободівський ліцей» Богдана Козоріз.

Під час відкриття виставки відбулась презентація документального фільму «Трагедія Голодомору-геноциду 1932–1933 років: український опір», а також бліц-екскурсія виставкою від ведучої заходу Лариси Семенко.