НПП «КАРМЕЛЮКОВЕ ПОДІЛЛЯ» – 15 років збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об'єктів Південного Поділля

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 05.11.2024 - 29.11.2024

З нагоди відзначення 15-річчя національного природного парку «Кармелюкове Поділля», який було створено 19 грудня 2009 року, у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї 5 листопада о 12:00 відбулося відкриття виставки НПП «Кармелюкове Поділля» – 15 років збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об'єктів Південного Поділля».

Мета заходу: презентувати діяльність Парку зі збереження, відтворення та раціонального використання унікальних природних та історико-культурних комплексів Південного Поділля, що мають важливе природоохоронне, наукове, історико-культурне, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. Також розповісти про туристичні маршрути Парком.

У рамках виставки представлена експозиція світлин краєвидів Парку, поліграфічна продукція, видана за результатами науково-дослідної роботи установи та моніторингу довкілля.

Природною та історико-культурною основою Парку є Чечельниччина, етнографія якої демонструється окремим розділом. Експонати гончарства, ткацтва, народного одягу надані з фонду Вінницького обласного краєзнавчого музею та приватної колекції знаного вінницького етнографа, археолога, музеєзнавця, кандидата історичних наук, доцента кафедри культури методики навчання історії та спеціальних історичних дисциплін факультету історії і міжнародних відносин Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського Віктора Косаківського.

img01.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img04.jpg
img05.jpg
img06.jpg
img07.jpg
img08.jpg
img09.jpg
img10.jpg
img11.jpg
img12.jpg
img13.jpg
img14.jpg
img15.jpg
img16.jpg
img17.jpg
img18.jpg
img19.jpg
previous arrow
next arrow
PlayPause

Доповнюють експозицію матеріали досліджень поселення трипільської культури, проведені у 1983 та 1990 роках під керівництвом Івана Зайця та Віктора Косаківського.

Родзинкою заходу стала можливість придбати екологічну продукцію власного виробництва: трав’яні збори, дикорослі плоди, мед, а також поліграфічні видання Парку.

Ця виставка – спільний проєкт Вінницького обласного краєзнавчого музею, НПП «Кармелюкове Поділля», факультету історії і міжнародних відносин Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.