В експозиції представлено двадцять один твір у керамічних техніках – панно, скульптуру, декоративну пластику, розмаїті форми світильників. За концепцією авторів «виставка «Світло минулого» про історію, яка згасала, та яку ми трансформуючи на сучасний лад, намагаємось відновити та нести до людей, щоб замість тіні настало світло. Роботами ми хотіли закликати берегти нашу культуру та традиції, оскільки це – фундамент для об'єднання народу».
Ольга Цибуля – наша землячка, по закінченні відділення декоративно-прикладного мистецтва Тульчинського фахового коледжу культури навчалася за спеціальністю художньої кераміки Львівської національної академії мистецтв, де зараз практикує викладацьку діяльність. Загалом її досвід гончарування складає майже 10 років, вона вільно володіє формою і розписом народних осередків кераміки Поділля. Список виставок, у яких вона брала участь, має широку географію в Україні та за кордоном, у 2016 р. її виставка «Народження форми» відбулася у Вінницькому обласному центрі народної творчості. Серед нагород особливу вагу має звання лауреата премії імені Катерини Білокур за 2023 р.
Устина Пужак родом з Галичини, навчалася у Львівській національній академії мистецтв на кафедрі скульптури та художньої кераміки, де зараз передає свої знання студентам. Працює у різних матеріалах, як от кераміка та камінь, як у реставрації історичних споруд, так і в творчому осмисленні минулого від Трипілля до традиційного українського мистецтва. Роботи, представлені на виставці, наповнені глибокою філософією, джерелом натхнення часто стають взірці народного мистецтва різних регіонів України.
Мисткині беруть участь у різноманітних мистецьких заходах. Устина Пужак спільно з Ольгою Цибулею розробили Український крафтовий бренд Ceramic of fire, який активно розвивається в Україні та за кордоном.
Виставка дає можливість познайомитися з творчістю нового покоління українських митців, які шукають власну художню мову, гостро відчуваючи свою особисту причетність до минулого і до майбутнього нашої країни.