Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home2/moldingc/public_html/components/com_seoglossary/router.php on line 595
Мезозойська ера - Словник термінів - Вінницький обласний краєзнавчий музей

Мезозойська ера

Пошук термінів в глосарії (дозволені регулярні вирази)
Термін Визначення
Мезозойська ера

Мезозо́йська е́ра, мезозой (від грец. μεσο — середній і ζωον — життя) — друга з трьох геологічних ер фанерозойського еону, що настала після палеозойської і змінилася кайнозойською ерою.

Ера мезозою настала 252 млн років тому. Тривалість мезозойської ери — 185 млн років. Поділяється вона на тріасовий період (252,2—201,3 млн років тому), юрський період (201,3—145,0 млн р. тому) і крейдяний період (145,0—66,0 млн р. тому). Кожен з цих періодів відзначається своїми, властивими тільки йому фізико-географічними умовами, певним розподілом моря і суші, а в межах останньої — гірських хребтів і рівнин, специфічними краєвидами, складом органічного життя, проте зберігає загальні риси, характерні для мезозою в цілому. Наприкінці палеозойської ери завершуються великі горотворні рухи в земній корі, об'єднані під назвою герцинських. Вони зумовили різкі зміни фізико-географічних умов на Землі, і в зв'язку з цим, значні зміни в складі органічного світу.

Перегляди - 5540
Синоніми: Мезозой,мезозойської