Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Виставка створена з нагоди 25-ої річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан. Ця війна уже давно відійшла в минуле, але в людській пам’яті вона буде жити вічно, тому що її історія написана кров’ю солдатів, сльозами та горем дружин, матерів, дітей.

Виставка cкладається з наступних розділів.

Афганська неоголошена війна: погляд у минуле

Розділ знайомить з далекою та невідомою Республікою Афганістан – її устроєм, історією, природою тощо. Подана хронологія та сумна статистика Афганської неоголошеної війни. З Вінницької області у ДРА проходили службу 3193 земляки. Загинуло — 143, з них троє пропали безвісти, 182 — отримали поранення, 116 — повернулись інвалідами.

Згадаймо поіменно

Тут подано 143 портрети наших земляків, які загинули на чужій Афганській землі.

Музеї та пам’ятники воїнам-афганцям

Пам’яті тих, хто повернувся додому в «чорному тюльпані», з нагоди четвертої річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан 15 лютого 1993 р. урочисто відкрито Музей Пам’яті воїнів Вінниччини, загиблих в Афганістані (на правах відділу Вінницького обласного краєзнавчого музею). Заслуговує на увагу Музей ветеранів війни в Афганістані (м. Гайсин).

Пам’ятники безстрашним воїнам Афганської війни споруджено у 23-ох районних центрах Вінниччини.

Не забуваймо про них!

У розділі подано біографічні довідки, фото, документи, фрагменти листів загиблих вінничан.

Вінничани – учасники Афганської війни

В розділі йдеться про тих, хто пройшовши пекло війни, повернувся на рідну землю, діяльність «афганських» спілок.

У даний час на Вінниччині проживає 3600 учасників бойових дій, з них у м. Вінниця мешкає більше 1000. В області діють: 30 районних, міськрайонних та міських організацій ветеранів Афганістану.

Інтернаціональна місія вінничан у країнах світу

З 1992 р. Україна бере активну участь у миротворчих операціях та за роки Незалежності увійшла в двадцятку найактивніших держав-миротворців. Вінничани виконували інтернаціональну місію у Кубі, Чехословаччині, миротворчі операції у Анголі, Іраку, Ліберії, Південному Лівані, колишній Югославії.

Для прийдешніх поколінь «афганці» – особливі люди – безстрашні, загартовані у горнилі війни і справжньої чоловічої дружби. Пам'ять про їхні жертовні подвиги у мирний для нашої Батьківщини час житиме у серцях тих, для кого вагомі справжні людські цінності: почуття обов’язку, небайдужість до чужого горя, здатність нести відповідальність за товариша, як за самого себе.

Пересувна виставка створена на 14 стендах розміром 1,5 х 1,0 м (повнокольоровий друк) з металевими підставками. Дізнатись додаткову інформацію та замовити виставку ви можете за тел. 56-24-79 (Музей Пам’яті воїнів Вінниччини, загиблих в Афганістані).

Прочитано 2881 раз(и)

Що пропонує музей

 • Зали експозиції +

  Експозиція музею складається з 16 залів Детальніше
 • Стаціонарні виставки +

  Музей має три виставкові зали Детальніше
 • Пересувні виставки +

  Створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення Детальніше
 • Віртуальний тур +

  Пропонуємо пройтись залами музею за допомогою 3D-туру Детальніше
 • Колекції музею +

  Славиться музей своїми унікальними колекціями Детальніше
 • 1