Під чорним крилом Чорнобиля

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

26 квітня 1986 р., тихої весняної ночі, на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції пролунав вибух, який сколихнув увесь світ. Страшна звістка про катастрофу в Чорнобилі — невеличкому українському місті, розташованому поблизу злиття сивого Дніпра й тихоплинної Прип’яті, облетіла всю планету. Оспіваний мирний атом, здавалося б приручений і покірний, вийшов з-під влади людини, вивергаючи на земну поверхню вогненне нутро, роздмухуючи навсібіч незриму отруту радіації.

Матеріали виставки висвітлюють у хронологічному порядку події, що відбувалися на ЧАЕС, в Україні та в світі, починаючи з моменту вибуху до сьогодення.

Один з розділів присвячений пожежникам, на долю яких випало боротися з безжальним вогнем в ніч 26 квітня, серед них був випускник Вінницького вищого професійного училища цивільного захисту Микола Ващук.

Йдеться про подолян, які під безжальним рентгеном усували наслідки аварії на ЧАЕС. У числі перших режимні заходи в зоні забезпечував зведений загін співробітників управління внутрішніх справ Вінницької області, який складався з 208 чоловік. Вінницькими міліціонерами організована евакуація та розміщення 18 тис. громадян з 22 населених пунктів.

До зони контролю вінницької команди входив 71 населений пункт, де розташовувались «могильники» відпрацьованої техніки, матеріалів. Вінничани відповідально ставились до виконання своїх обов’язків, нерідко добровільно виявляли бажання нести службу в небезпечних місцях.

Слово «Чорнобиль» сьогодні знає увесь світ — це 2 600 км², відірваних від нашої країни, це 186 виселених населених пунктів України, Росії, Білорусії, це 53,5 тисячі км² забрудненої землі України (12 областей, 73 райони, 2 293 населених пункти ), це 2 930 184 постраждалих осіб, з яких — 901 050 діти. Великий шматок батьківщини оголошено «зоною відчуження», зоною національної трагедії.

Пересувна виставка створена на 6 стендах розміром 1,5 х 1,0 м (повнокольоровий друк) з металевими підставками. Дізнатись додаткову інформацію та замовити виставку ви можете за тел. 67-28-12 (науково-дослідницький відділ природи).

Прочитано 2130 раз(и)

Календар подій

Перегляньте наш календар всіх виставок і інших масових заходів, які будуть відбуватися протягом року у нашому музеї

Перейти до календаря...

Що пропонує музей

  • Зали експозиції +

    Експозиція музею складається з 16 залів Детальніше
  • Стаціонарні виставки +

    Музей має три виставкові зали Детальніше
  • Пересувні виставки +

    Створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення Детальніше
  • Колекції музею +

    Славиться музей своїми унікальними колекціями Детальніше
  • 1