Матеріали виставки висвітлюють у хронологічному порядку події, що відбувалися на ЧАЕС, в Україні та в світі, починаючи з моменту вибуху до сьогодення.
Один з розділів присвячений пожежникам, на долю яких випало боротися з безжальним вогнем в ніч 26 квітня, серед них був випускник Вінницького вищого професійного училища цивільного захисту Микола Ващук.
Йдеться про подолян, які під безжальним рентгеном усували наслідки аварії на ЧАЕС. У числі перших режимні заходи в зоні забезпечував зведений загін співробітників управління внутрішніх справ Вінницької області, який складався з 208 чоловік. Вінницькими міліціонерами організована евакуація та розміщення 18 тис. громадян з 22 населених пунктів.
До зони контролю вінницької команди входив 71 населений пункт, де розташовувались «могильники» відпрацьованої техніки, матеріалів. Вінничани відповідально ставились до виконання своїх обов’язків, нерідко добровільно виявляли бажання нести службу в небезпечних місцях.
Слово «Чорнобиль» сьогодні знає увесь світ — це 2 600 км², відірваних від нашої країни, це 186 виселених населених пунктів України, Росії, Білорусії, це 53,5 тисячі км² забрудненої землі України (12 областей, 73 райони, 2 293 населених пункти ), це 2 930 184 постраждалих осіб, з яких — 901 050 діти. Великий шматок батьківщини оголошено «зоною відчуження», зоною національної трагедії.
Пересувна виставка створена на 6 стендах розміром 1,5 х 1,0 м (повнокольоровий друк) з металевими підставками. Дізнатись додаткову інформацію та замовити виставку ви можете за тел. 67-28-12 (науково-дослідницький відділ природи).