Сім чудес Вінниччини

Оцініть матеріал!
(5 голосів)

У 2007 р. Вінницькою обласною радою з метою популяризації нових туристичних маршрутів по Східному Поділлю проведено конкурс «Сім чудес Вінниччини» і відзначено найяскравіші шедеври вінницького краю, створені природою та працею і натхненням людини. Ще двадцять одну пам’ятку – унікальні скарбами подільської землі, відзначили у номінації «Перлини Поділля».

2008 р. за результатами конкурсу Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм було створено пересувну виставку. Вона експонувалась у м. Севастополі (до 225-ої річниці заснування міста), на фестивалі «Подільські Шешори» у с. Воробіївка Немирівського району, на Всеукраїнській виставці «Україна туристична» у м. Києві (до Всесвітнього Дня туризму), на ІІ Всеукраїнському музейному фестивалі у м. Дніпропетровську, в приміщенні клубу Кабінету міністрів України на презентації Вінницького земляцтва, у Сташеві (Польща) під час фестивалю «Дні України в Польщі», у музеях та учбових закладах Вінницької області тощо.

Серед презентованих на виставці пам’яток:

  • Свято-Троїцький жіночий монастир, справжня окраса Браїлова
  • Лядовський скельний чоловічий монастир, унікальна православна святиня, наш «Подільський Афон»
  • Шаргородська синагога – одна з найдавніших архітектурних пам’яток єврейської громади Поділля
  • Палац родини Потоцьких у центрі м. Тульчина, визначна пам’ятка класицизму, побудований за проектом французького архітектора Лакруа.
  • Заповідник «Буша» на Ямпільщині, історико-культурна та археологічна пам’ятка, перші об’єкти якої датуються ще ІV тис. до н.е.
  • Великі вали Немирівського городища, які вражають туристів Мовчазною величчю.
  • Музей-садиба Миколи Івановича Пирогова – видатного вченого, геніального хірурга і громадського діяча. Музей є своєрідною візитівкою Вінниці – міста над Бугом

Крім того, до «Перлин Поділля» увійшли щедрі творіння природи: ударно-вибуховий кратер (Іллінецька астроблема), відслонення Грушанської світи докембрійського періоду, «радонова скарбниця» міста-курорта Хмільник. Об’єкти палацово-паркового мистецтва, авторами яких є відомі архітектори, гордість та краса Вінницької області, теж знайшли своє відображення в цій номінації: маєток Ґрохольських-Можайських у смт Вороновиці, палац М. Щербатової в м. Немирові. Імена видатних українців, що народилися на Східному Поділлі, вшановано цілою мережею меморіальних музеїв та пам'ятних місць, які включено до переліку перлин: М. Коцюбинського (м. Вінниця), М. Стельмаха (с. Дяківці Літинського району), Д. Заболотного (с. Заболотне Крижопільського району), М. Леонтовича (с. Марківка Теплицького району).

Пересувна виставка створена на 12 стендах розміром 1,5 х 1,0 м (повнокольоровий друк) з металевими підставками. Дізнатись додаткову інформацію та замовити виставку ви можете за тел. 67-20-93.

Прочитано 4535 раз(и)

Сім чудес Вінниччинидруковане видання - альбом

Музей пропонує репрезентаційне видання - альбом «Сім чудес Вінниччини», в якому міститься повний опис і чудові фотографії визначних місць Вінниччини.

Детальніше...

Календар подій

Перегляньте наш календар всіх виставок і інших масових заходів, які будуть відбуватися протягом року у нашому музеї

Перейти до календаря...

Що пропонує музей

  • Зали експозиції +

    Експозиція музею складається з 16 залів Детальніше
  • Стаціонарні виставки +

    Музей має три виставкові зали Детальніше
  • Пересувні виставки +

    Створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення Детальніше
  • Колекції музею +

    Славиться музей своїми унікальними колекціями Детальніше
  • 1