Вінниччина завжди була багатою на спортивні таланти. Наші земляки осягали вищі спортивні вершини в олімпійському русі, піднімалися на п’єдестали пошани під час чемпіонатів Європи та Світу, організовували масовий фізкультурний рух на теренах краю.
Організовані заняття спортом здобули поширення на Вінниччині наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст., насамперед, серед учнів навчальних закладів. При місцевих гімназіях, реальних та комерційних училищах працювали гуртки гімнастики, проводилися уроки фізкультури. З 1911 р. на Поділлі починає розвиватися футбол. Впродовж двох років було створено команди учнів Вінницького реального училища «Сокіл» і «Стелла», виникли команди у Тульчині, Гнівані, Брацлаві, Браїлові.
При підготовці виставки зібрано та опрацьовано матеріали і складені історичні довідки про видатних вінничан-спортсменів, тренерів та організаторів спортивного руху, спортивних шкіл і товариств Вінниччини. У різні періоди на теренах краю жили, змагались, добивались високих спортивних злетів сотні вінничан: всесвітню славу здобула чемпіонка світу 1914 р. з жіночої боротьби Марія Ковач, чемпіон світу 1906 р. з класичної боротьби Василь Соловйов-Куценко, багаторазова чемпіонка СРСР з плавання Марія Гавриш. Вінничани Юля Рябчинська (1972), Петро Король (1976), Наталія Добринська (2008) здобули вищі нагороди на Олімпійських іграх.
В області плідно працюють десятки ДЮСШ, діють спортивні товариства «Колос», «Україна», «Нива», «Динамо» та інші, школи олімпійського резерву, які щорічно готують нових кандидатів та майстрів спорту. Поширення на Вінниччині здобув параолімпійський рух, в якому беруть участь спортсмени-інваліди. Гордістю краю є бронзовий призер Параолімпійських ігор у Пекіні 2008 р. Микола Ливицький.
Пересувна виставка «Спортивна слава Вінниччини» створена на 10 стендах розміром 1,5 х 1,0 м (повнокольоровий друк) з металевими підставками. Дізнатись додаткову інформацію та замовити виставку ви можете за тел. 67-28-17 (науково-дослідницький відділ новітньої історії).