Ніч Музеїв 2021

Середина ХІХ ст. Фаянс, фарби. 32×24×20 см

У колекції Вінницького обласного краєзнавчого музею зберігаються дві однакові фаянсові вази, які створені, ймовірно, на Києво-Межигірській фаянсовій фабриці (КМФФ). Варто наголосити, що це лише припущення, адже вази потребують фахового мистецтвознавчого дослідження й атрибуції.

Початок ХХ ст. Шкіра, тасьма. містечко Чечельник Ольгопільського повіту Подільської губернії (нині Вінницької області)

Окрасою етнографічної колекції музею є весільний білий кожух початку ХХ ст. з містечка Чечельник. Його пошив батько для своєї доньки Васильчук Харитини Тимофіївни (1891–1970) до її весілля.

Доба пізнього палеоліту 18–10 тис. років тому. П’ятничанський ліс, Вінниччина

Палеоліт – давня кам’яна доба, найдавніший етап в історії людства за археологічною періодизацією. Цей період стартує з початку використання перших колотих кам'яних знарядь, близько 2,5 млн років тому і триває приблизно до 10 тис. р. до н. е.

1960 р. Дерево, фарба

Символічний ключ від міста Сан-Франциско, вручений Анатолію Крючковському – учаснику 49-денного дрейфу в Тихому океані у складі легендарної четвірки військовослужбовців у 1960 р.

Вересень-листопад 1919 р. УНР

Власником та вкладником ощадної книжки № 30406 державної ощадної каси № 496 Вінницької скарбниці Подільської землі періоду Української Народної Республіки був Чеботар Григорій Пилипович, який упродовж осені 1919 р. здійснив вклади на суми від від 5000 крб до 10756 крб, завірені підписами контролера та касира.

ХVІІІ – початок ХІХ ст. Срібло. Польща

У музейній колекції срібних речей ХVІІІ – початку ХХ ст. особливе місце посідає срібна парадна булава, яка, ймовірно, була замовлена нащадками політичного діяча Речі Посполитої ХVІ ст. Яна Замойського на згадку про видатного пращура.

Антропогеновий період, м. Вінниця

Зуб дикого коня тарпана потрапив до музею у 1981 р. Його було випадково відкопано у садку біля школи №7 у м. Вінниця (нині вулиця Владислава Городецького).

1923 р., Вінницький район

Сип білоголовий (лат. Gyps fulvus) – один з 5 видів роду сип, родини яструбових, ряду соколоподібних. Єдиний вид роду у фауні України.