Зал №16. Постійна експозиція «Героям слава!»

18 березня 2014 року у 16-му залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрито розділ постійної експозиції «Героям слава!», присвячений бійцям «Небесної сотні», загиблим під час Революції Гідності у Києві в січні-лютому 2014 року.

На виставці представлені листівки, газети, документальні світлини національно-патріотичних акцій протесту 2013-2014 років в Україні, передусім, проти корупції, соціальної нерівності, свавілля правоохоронних органів та сил спецпризначення, а також на підтримку європейського вектора зовнішньої політики України. Зокрема, висвітлені буремні події як у Києві, так і у Вінниці.

Подано список вбитих та померлих від ран учасників Революції гідності на Майдані у Києві та інших містах України, серед них чотири наших земляки, які віддали життя за краще майбутнє Української держави: 38-літній Леонід Полянський, 33-літній Максим Шимко, який захоплювався історією рідного краю, 40-літній полковник ЗСУ Юрій Нечипорук, 50-річний жмеринчанин, художник Валерій Брезденюк.

Список загиблих учасників Євромайдану — це список загиблих учасників акцій протесту в Україні у грудні 2013 — лютому 2014 року, публічно названі «Небесною сотнею». До цього списку входять особи мирних протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану.

21 лютого 2014 року тодішня офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Євромайдану. Цього дня на Майдані відбулось прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею». Під час прощання з загиблими лунала жалобна народня пісня «Гей, пливе кача».

З матеріалів Української Вікіпедії

Багато вінничан отримали поранення під час протистоянь з силовиками. Зокрема, 20 лютого від снайперської кулі та вибуху гранати втратив зір на одному оці, отримав інші поранення спортсмен, майстер спорту міжнародного класу Микола Рудик. Він проходив курс лікування в Польщі. У Вінницькій обласній лікарні імені М. Пирогова після контузії двома шумовими гранатами відновлював слух журналіст держтелерадіокомпанії «Вінтера» Анатолій Гетьман.

Наукові працівники музею продовжують збирати інформацію про вінничан-учасників Євромайдану. Новознайдені експонати займуть гідне місце у експозиції та фондовій колекції краєзнавчого музею.

Подоляни повинні знати, пам’ятати загиблих героїв «Небесної сотні» та шанувати активістів Української Революції Гідності 2013-2014 років.