Подільський Святвечір-2015. Багата кутя

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи фестивалю: 5.01.2015

Різдвяні дзвони серед морозяної тиші пробуджують наші серця, приспані буденністю нескінченних справ, збайдужілою черствістю і відстороненістю від духовного світу. Святий вечір напередодні Різдва — особливий, незабутній момент у житті кожної людини, коли душа мимоволі припадає спраглими вустами до єдиного джерела різдвяно-новорічної радості, наповненого духом батьківського і материнського тепла, ароматом ялинкових голочок чи солом’яного дідуха, пахощами і смаком правічної куті.

Напередодні свята працівники музею гостинно запросили взяти участь у фестивалі різдвяних страв «Подільський Святвечір – 2015. Багата Кутя», який проводився традиційно уже дев’ятий рік поспіль. Цьогоріч захід відбувся 5 січня о 16 год. у приміщенні Вінницького обласного краєзнавчого музею. Зачарування красою різдвяних свят надихнуло музейних працівників відтворити звичаї своїх родин у стінах музею, доносячи до гостей фестивалю неповторність різдвяних традицій на Поділлі. Присутні на заході мали можливість долучитись до відродження традицій святкування Різдва не лише українцями-подолянами, але й представниками національних громад, що живуть на території Поділля. Театралізовані сценки передсвяткових приготувань і перебігу Святвечора, доброзичливі колядки занурили у неповторну атмосферу різдвяного дива.

У вирі Різдвяних свят музейні працівники не залишились осторонь трагічних подій на сході України. Серед бажаних гостей і активних учасників нинішнього свята викладачі та студенти Донецького національного університету, який у цьому році розпочав навчальний рік у Вінниці. До участі в заході були запрошені воїни АТО, що нині перебувають на лікуванні у Вінницькому обласному госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни.

У святковому дійстві також взяли участь заступник голови обласної Ради Наталія Солейко, начальник управління культури та туризму облдержадміністрації Марія Скрипник, заступник начальника з медичної частини обласного госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни Віктор Джигалюк.

Усі небайдужі до долі України та її захисників мали можливість зробити благодійні внески на потреби армії.

Розважали гостей колядками молодша група фольклорного гурту «Мокоша» Вінницького музичного училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича, керівник Юлія Васюк, учениці Вінницької дитячої школи мистецтв Олександра Іродова та Марія Кошельник, вихованка Вінницької школи мистецтв «Вишенька» Ольга Дуркалець та інші.

Духмяний аромат свят-вечірніх страв не дав забути кульмінаційний момент фестивалю — святкову вечерю. Розмаїття пісних страв, над якими чарували дбайливі руки музейних господинь, вразив своїм естетичним виглядом та пахощами, які вони розповсюджують. Головна страва – кутя – пшеничну каша, підсолоджена медом, з маком та горішками, кисіль, чудодійний узвар, апетитні галушки з грибами, соковитий вінегрет, запашна тушкована капуста з грибами, розмаїття голубців з рисом, кукурудзяною крупою, оселедці, тушкована риба, квасоля з підливою і наваристий горох, пісні струдлі з яблуками, вареники з картоплею, капустою, вишнями, маком та родзинками – усі ці страви смакували гостям заходу.

Дари саду та городу: квашені огірочки, помідори, капуста, яблука, груші, горіхи, дбайливо заготовлені працівниками музею, вдало урізноманітнили святковий пісний стіл. Ці наїдки створювалися за родинними рецептами, що передаються від матері до доньки, несучи у собі зв’язок поколінь і тепло родинного вогнища, сплітаючи воєдино звичаї святкування Різдва.

Огляд виставкової роботи
259Виставки і інші масові заходи
6Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
Андрей Шептицький: великий незнаний
В обіймах великого брата
Мережана душа Поділля
Надія наша в Бозі
Світ творчості Рабіндраната Таґора
Школі АІСТ 25 років
Живопис – поезія, яку бачать
Виставка народного мистецтва
Даруймо квіти вчителям
Знахідки в Мурах
На гостини до Подільських міст
Міста і містечка Вінниччини
Народна ікона Поділля
Під вітрилами історії
Воїни світла
Країна мистецьких чар
Бієнале ремесел
Світ подільської родини
Музейний арсенал, виставка зброї
Історія трьох індіанських племен
Іван Півошенко – науковець і митець
На шляху до Перемоги. Виставка
Пам'яті майстра
Шляхами писанкових галактик
Свята у подільській світлиці
Букет фіалок. Виставка
Нев'янучий сад. Виставка рушників
Миротворчість. Шлях надії
Подільський Святвечір. Багата кутя
Давні скарби Поділля
Палітра моїх фантазій
Виставка килимів Степана Ганжі
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009

Календар подій

Перегляньте наш календар всіх виставок і інших масових заходів, які будуть відбуватися протягом року у нашому музеї

Перейти до календаря...

Що пропонує музей

  • Зали експозиції +

    Експозиція музею складається з 16 залів Детальніше
  • Стаціонарні виставки +

    Музей має три виставкові зали Детальніше
  • Пересувні виставки +

    Створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення Детальніше
  • Колекції музею +

    Славиться музей своїми унікальними колекціями Детальніше
  • 1