Анонси поточних і майбутніх подій

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Музей Великого Українця Михайла Грушевського

Сестринівка, мальовниче село на Вінниччині, було особливим місцем духовної сили для першого лідера незалежної України Михайла Грушевського. Тут народилася і виросла його мати Глафіра Захарівна, у Сестринівці 17-річною вийшла заміж за професора Київської духовної семінарії 30-річного Сергія Грушевського.

Детальніше...

Музей П. І. Чайковського і Н. Ф. фон Мекк

Меморіальний музей Петра Ілліча Чайковського і Надії Філаретівни фон Мекк розташований у збудованому фон Мекками на початку 1870-х років палаці, після придбання ними Браїлова у Фліціана Юковського у 1868 році. Палац розташований на підвищенні біля річки Рів навпроти Браїлівського Свято-Троїцького монастиря.

Детальніше...

Музей Батозької битви

Свою роботу музей розпочав 15 червня 1990 року. У 2003 році закладу присвоєно звання «народний». За період роботи його відвідали понад 65000 осіб, проведено більше 7000 екскурсій і 2000 масових заходів, організовано сотні виставок. У 2015 році заклад увійшов до складу Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Детальніше...

Музей М.Д.Леонтовича с. Марківка Теплицького району

22 серпня 2016 р. в с. Марківка Теплицького району відбулося відкриття музею М. Д. Леонтовича – філії Вінницького обласного краєзнавчого музею. Головна мета нової експозиції – уславлення імені нашого земляка Миколи Дмитровича Леонтовича – видатного українського композитора, хорового диригента, фольклориста, педагога i громадського діяча, який вписав яскраву сторінку в історію української музики.

Його життя – це приклад самовідданого служіння Україні, справі відродження української культури, зокрема хорового мистецтва.

Детальніше...

Музей пам’яті воїнів Вінниччини

Музей воїнів-афганців створений 15 лютого 1993 року з нагоди четвертої річниці виведення радянських військ з Афганістану. Музей пам’яті воїнів Вінниччини створено як окрема філія Вінницького обласного краєзнавчого музею. Розташувався музей у старовинній водонапірнірній вежі - добре відомій візитівці Вінниці у сквері Козицького.

Детальніше...

Ставка «Вервольф». Історія створення та функціонування

Посиленню окупаційного режиму в області сприяло розміщення поблизу с. Коло-Михайлівка Вінницького району військово-польової ставки А. Гітлера під назвою «Вервольф» (з німецької «озброєний вовк»), ставки Г. Герінга «Штайнбрух» (з німецької «каменоломня») в с. Черепашинці Калинівського району та генерального штабу сухопутних військ Німеччини у Вінниці.

Детальніше...

Музейний комплекс

З метою увічнення пам’яті тих, хто став жертвою окупаційного режиму, рішенням Вінницької обласної Ради № 163 від 15 липня 2011 р. на правах філії Вінницького обласного краєзнавчого музею створено Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв нацизму.

Детальніше...

Наукові дослідження ставки «Вервольф»

У 2018–2019 рр. здійснені приповерхневі дослідження на предмет виявлення пустот на території залишків ставки «Вервольф». Дослідження проводились у два етапи науковцями Інституту на чолі з директором, відомим вченим-дослідником, членом-кореспондентом НАН України професором Миколою Якимчуком.

Детальніше...

Фестивалі «Жива історія. Вінниччина в Другій світовій війні»

Щороку у вересні на території Історико-меморіального комплексу пам'яті жертв нацизму відбувається міжнародний фестиваль військово-історичної реконструкції – спільний проєкт Вінницького обласного краєзнавчого музею та ГО «Жива історія». В ньому беруть участь понад 200 реконструкторів із всієї України та зарубіжжя.

Детальніше...