Анонси поточних і майбутніх подій

Музей Великого Українця Михайла Грушевського

Сестринівка, мальовниче село на Вінниччині, було особливим місцем духовної сили для першого лідера незалежної України Михайла Грушевського. Тут народилася і виросла його мати Глафіра Захарівна, у Сестринівці 17-річною вийшла заміж за професора Київської духовної семінарії 30-річного Сергія Грушевського.

Детальніше...

Музей П. І. Чайковського і Н. Ф. фон Мекк

Пам’ятки Браїлова

Браїлів – одне з найдавніших поселень на Поділлі, історія якого сягає XV ст. Містечко зачаровує красою пам’яток архітектури. Далеко за межами області відомий Свято-Троїцький жіночий монастир (1767–1778). Первісно це був католицький монастир трінітаріїв, закладений Францішеком Потоцьким. Внутрішні розписи, виконані австрійським художником-монахом Йосипом Прагтлем, на жаль, не збереглися.

Детальніше...

Музей Батозької битви

Свою роботу музей розпочав 15 червня 1990 року. У 2003 році закладу присвоєно звання «народний». За період роботи його відвідали понад 65000 осіб, проведено більше 7000 екскурсій і 2000 масових заходів, організовано сотні виставок. У 2015 році заклад увійшов до складу Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Детальніше...

Музей М.Д.Леонтовича с. Марківка Теплицького району

22 серпня 2016 р. в с. Марківка Теплицького району відбулося відкриття музею М. Д. Леонтовича – філії Вінницького обласного краєзнавчого музею. Головна мета нової експозиції – уславлення імені нашого земляка Миколи Дмитровича Леонтовича – видатного українського композитора, хорового диригента, фольклориста, педагога i громадського діяча, який вписав яскраву сторінку в історію української музики.

Його життя – це приклад самовідданого служіння Україні, справі відродження української культури, зокрема хорового мистецтва.

Детальніше...

Ставка «Вервольф». Історія створення та функціонування

Посиленню окупаційного режиму в області сприяло розміщення поблизу с. Коло-Михайлівка Вінницького району військово-польової ставки А. Гітлера під назвою «Вервольф» (з німецької «озброєний вовк»), ставки Г. Герінга «Штайнбрух» (з німецької «каменоломня») в с. Черепашинці Калинівського району та генерального штабу сухопутних військ Німеччини у Вінниці.

Детальніше...

Музейний комплекс

З метою увічнення пам’яті тих, хто став жертвою окупаційного режиму, рішенням Вінницької обласної Ради № 163 від 15 липня 2011 р. на правах філії Вінницького обласного краєзнавчого музею створено Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв нацизму.

Детальніше...

Наукові дослідження ставки «Вервольф»

У 2018–2019 рр. здійснені приповерхневі дослідження на предмет виявлення пустот на території залишків ставки «Вервольф». Дослідження проводились у два етапи науковцями Інституту на чолі з директором, відомим вченим-дослідником, членом-кореспондентом НАН України професором Миколою Якимчуком.

Детальніше...

Фестивалі «Жива історія. Вінниччина в Другій світовій війні»

Щороку у вересні на території Історико-меморіального комплексу пам'яті жертв нацизму відбувається міжнародний фестиваль військово-історичної реконструкції – спільний проєкт Вінницького обласного краєзнавчого музею та ГО «Жива історія». В ньому беруть участь понад 200 реконструкторів із всієї України та зарубіжжя.

Детальніше...