У 2018–2019 рр. здійснені приповерхневі дослідження на предмет виявлення пустот на території залишків ставки «Вервольф». Дослідження проводились у два етапи науковцями Інституту на чолі з директором, відомим вченим-дослідником, членом-кореспондентом НАН України професором Миколою Якимчуком.
Методи дослідження – мобільна технологія геофізичних досліджень, що включає метод частотно-резонансної обробки та інтерпретації (декодування) даних ДЗЗ (супутникових знімків і фотознімків) і наземні геоелектричні методи вертикального електрорезонансного зондування (ВЕРЗ).
На першому етапі робіт виконана частково-резонансна обробка знімків окремих ділянок, що дало можливість констатувати наявність на території ставки підземних споруд, заповнених повітрям та рідиною. А дослідження другого етапу в 2019 р., виконані методом вертикального електрорезонансного зондування в реальних польових умовах, дали можливість виявити і оконтурити «рукотворний об’єкт», як його визначили науковці.
Отже, у результаті було з’ясовано, що на території ставки фіксується сигнал від рукотворного підземного об’єкта (будівлі в чотири поверхи з бетонними перекриттями, тунелем на глибині 9,96 – 11,75 м).
Також на території було розчищено каналізаційні колодязі та залишки фундаментів будівель. У результаті чого знайдені предмети музейного значення, що дало можливість створити виставку «Артефакти часів німецько-радянської війни, знайдені на території історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму «WEHRWOLF».