Наукові статті

Автори: Висоцька Катерина Іванівна, директор Вінницького обласного краєзнавчого музею; Кошельник Марина Петрівна, завідувач науково-методичного відділу Вінницького обласного краєзнавчого музею

13 грудня 2017 р. світова громада відзначала 140-річчя від дня народження Миколи Дмитровича Леонтовича – нашого земляка, талановитого композитора, хорового диригента, фольклориста, педагога i громадського діяча, чий «Щедрик» лунає у кожному куточку землі. Як глибокий знавець народної творчості, він вписав яскраву сторінку в історію української музики. Його життя – це приклад самовідданого служіння Україні, справі відродження української культури, зокрема, українського хорового мистецтва.

Автор: Соломонова Т. Р.

Загальновизнаною запорукою економічного, соціального, духовного розвитку будь-якої країни є дбайливе ставлення до її історико-культурної спадщини. Необхідною умовою цього є розширення доступу до накопичених упродовж сторіч величезних духовних багатств, втілених у пам'ятках культури, збирати й зберігати які покликані музейні установи. Сучасне трактування культурологічного значення музею як навчально-виховного і рекреаційного закладу ставить нові завдання перед музейними працівниками.

Автор: Висоцька К. І.

У травні 2007 року з нагоди Міжнародного Дня музеїв у виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею була створена виставка "Друге життя музейних експонатів", яка презентувала раритети зі збірки Вінницького обласного краєзнавчого музею, яким повернуто друге життя художниками-реставраторами Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

Автор: Ліпська А. В.

З поміж національних громад Поділля у ХІХ ст.: євреїв, поляків, молдован, вірмен, третьою за чисельністю були росіяни-старообрядці. Рятуючись від царського указу 1684 року ("розкольників, які противляться святій церкві... карати смертю") тисячі прихильників протопопа Авакума переселились на Україну, зокрема, в Східне Поділля.

Автор: Тичук Є. А.

Холодна зброя XVII - початку XX ст. у збірці нашого музею охоплює як значний часовий проміжок, так і чималий географічний простір - від Західної Європи до Далекого Сходу, і представлена практично всіма різновидами, які вживалися в зазначений період.

Автор: Мельник Т. І.

Проблема збереження навколишнього природного середовища є однією з найважливіших для нашої держави - України. Потужне антропогенне і техногенне навантаження, екологічно необґрунтована господарська діяльність призвели до деградації грунтового покриву, зменшення видового складу лісів, луків, степів і водно-болотних комплексів, втрати біологічного та ландшафтного різноманіття.

Автор: Мельник П. В.

Колекція стрілецької зброї є гордістю будь-якого музею світу. У фондовій збірці Вінницького обласного краєзнавчого музею зберігається більше 200 одиниць стрілецької зброї, з яких 30 одиниць датовані першою половиною XX сторіччя. У різні роки поповнення музейної колекції відбувалось за рахунок співпраці з військовими частинами, міліцією та шкільними організаціями.

Сторінка 1 із 2