Вінницький обласний краєзнавчий музей. Історичні аспекти та сучасний розвиток

Тип видання: Науковий збірник

Впродовж уже понад століття Вінницький обласний краєзнавчий музей є оберегом пам’яті наших земляків, скарбницею історико-культурних надбань, просвітницьким осередком краю. Його експозиція віддзеркалює минувшину Вінниччини, засвідчує непрості сторінки її історії, презентує усе розмаїття природничих та історико-мистецьких принад.

Детальніше...

Визначні пам’ятки Вінниччини. Альбом

Тип видання: Альбом

Жвавий інтерес до об’єктів історії, природи і культури спонукав провідних фахівців Вінницького обласного краєзнавчого музею до створення альбому «Визначні пам’ятки Вінниччини» (2011), що яскраво висвітлює пізнавальні й туристичні принади пам’яток Вінниччини, які розповідають про славне історичне минуле краю, дивують перлинами її неповторної природи, згадують про відомих людей Вінниччини.

Форматом для видання було обрано альбом, який містить пізнавальну інформацію вдало проілюстровану влучними фотографіями. В результаті кропітких наукових досліджень зібрано безцінний краєзнавчий матеріал та відпрацьовано структуру видання.

Детальніше...

Незаживаюча рана Афгану. Альбом

Тип видання: Альбом

24 червня 2014 року в Великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулась презентація альбому «Незаживаюча рана Афгану», приуроченого 25-ій річниці виведення радянських військ з Афганістану. Презентоване видання – своєрідна данина пам’яті тим, хто поліг на чужій землі Афганістану, і шана воїнам-«афганцям», котрі повернулись з афганського пекла. Альбом складається із семи розділів.

Детальніше...

Сім чудес Вінниччини

Тип видання: Альбом

Вінницька земля неосяжна і родюча, вабляча затишною прохолодою лісів, тихими плесами ставків, величчю народного духу і щирістю людських сердець. Чи є ще на світі місце, де так проникливо-ніжно ллється журлива пісня, де спів соловейка заколисує теплими спогадами і душа лине до неосяжних висот буття людського? Вінниччина виплекала і подарувала світові видатних особистостей, які своїми зусиллями і талантом прославляють цю одухотворену землю. А барвисті сторінки історії нашого краю «розповідають» про знахідки трипільської культури, зброю скіфів і золото сарматів, пам’ятки козацької доби. Окрасою Вінниччини є унікальні історичні, архітектурні, природничі пам’ятки, духовні святині, однак далеко не всі вони достатньо відомі в Україні та за її межами.

Детальніше...