Таємниця підземель Вінницького краєзнавчого музею

Таємниця підземель Вінницького краєзнавчого музею

Одразу впадає у вічі незвичний вигляд експозиційної зали № 6 – уяву інтригує вхід у підземелля, розташований в центрі приміщення. Будівля музею має давню історію і зберігає чимало таємниць. Двоповерховий будинок, у якому він розміщений, збудований у середині XVIII ст. як конвікт (гуртожиток) для учнів Вінницького єзуїтського колегіуму.

Детальніше...

Вінницькі Мури

Вінницькі Мури

Мури займають чільне місце серед інших пам’яток Вінниці з огляду на свій вік, роль в історії міста та архітектурні особливості. До революції вінничани називали Мурами виключно давній єзуїтський комплекс. З 1920-х років цим найменням охоплюють ще й споруди колишнього домініканського кляштору.

Детальніше...

Ставка Гітлера «Вервольф»

Ставка Гітлера «Вервольф»

Неподалік села Коло-Михайлівки, що під Вінницею, біля туристичного комплексу «Ластівка», розкидано в лісі величезні брили залізобетону. Це місце називають ставкою Адольфа Гітлера «Вервольф». Головна квартира фюрера (Führerhauptquartiere, скорочено FHQ), так звалися спеціально обладнані пункти, з яких Адольф Гітлер зі своїм штабом керував військовими операціями. Після нападу на Польщу це був спеціальний поїзд. Потім стали споруджувати спеціальні стаціонарні пункти управління.

Детальніше