Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home2/moldingc/public_html/components/com_seoglossary/router.php on line 595
Геральдика - Словник термінів - Вінницький обласний краєзнавчий музей

Геральдика

Пошук термінів в глосарії (дозволені регулярні вирази)
Термін Визначення
Геральдика

Гера́льдика (від латинського heraldus«опові́сник») — допоміжна історична дисципліна, що вивчає герби, кольорові емблеми, які належать особам, родам чи спільнотам.

Будова гербів регулюється особливими законами європейської геральдики, які вирізняють її від інших світових систем пов'язаних із емблемами чи символами, незалежно від часу їх появи і сфери використання.

Геральдика є також, водночас, різновидом соціального кодування і системою знаків. Ця система базується на гербових зображеннях і тинктурах, які розміщуються на геральдичних щитах відповідно до певних принципів та правил. Сума цих принципів та правил разом із сумою усіх наявних гербових зображень та тинктур складають так звану геральдичну граматику опису гербів — блазон. Геральдику інколи визначають як гербознавство або мистецтво зображення та опису гербів. Її відносять до спеціальних історичних дисциплін, розглядаючи як складову історичної науки.
Перегляди - 6606