Участь у конференції взяли 60 істориків, краєзнавців, музейних працівників з України та Росії. Теми їхніх доповідей висвітлюють віхи становлення Вінницького обласного краєзнавчого музею, шляхи формування та комплектування музейної збірки, розповідають про життя і діяльність відомих збирачів, дослідників, колекціонерів – фундаторів музейної колекції.
Частина доповідей присвячена проблемам та новітнім тенденціям експозиційної і виставкової роботи, освітній складовій у діяльності закладу, новим підходам до форм і методів взаємодії з різними категоріями відвідувачів, основним засадам збереження музейної колекції. Широко представлені різноманітні аспекти науково-дослідницької діяльності.
Вінницький обласний краєзнавчий музей є знаним методичним центром Вінниччини, тому значна частина доповідей широко розкриває досвід роботи музеїв області та України, розповідає про популяризацію історико-культурної спадщини музейними засобами.
За результатами конференції буде видано збірник, публікації якого стануть потужним джерелом інформації з історії створення та функціонування Вінницького обласного краєзнавчого музею, міститимуть цікаві наукові дослідження і практичний матеріал з досвіду роботи музейної галузі.
Конференція є своєрідним підсумком роботи музею впродовж століття і важливою віхою його подальшої плідної праці задля збереження та примноження історико-культурних надбань нації.