Міста і містечка Поділля від доби Середньовіччя до початку ХХ ст. Наукова конференція

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Рік: 2015

24–25 вересня 2015 року у Великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулася наукова конференція «Міста і містечка Поділля від доби Середньовіччя до початку ХХ ст.». В ній взяли участь науковці із Польщі та різних міст України – Києва, Харкова, Рівного, Білої Церкви, Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Меджибожа, Вінниці та Вінницької області тощо. Підготовлено понад 70 доповідей, які охоплюють багато аспектів міської історії та етнографії в досліджуваний період.

До конференції відкрито три виставки: історико-мистецького проекту «Міста і містечка Вінниччини: героїчні віхи у плині буття» (спільно з Вінницькою міською організацією Національної спілки художників України), інтер’єрів «На гостини до подільських міст і містечок» – з фондів музею і приватних збірок та «Знахідки в Мурах» (матеріали археологічних досліджень 2013–2015 рр.).

Конференція «Міста і містечка Поділля від доби Середньовіччя до початку ХХ ст.» є непересічною подією в науковому житті Поділля. Представлені на конференції матеріали дають загальний огляд міських населених пунктів Поділля в історичному контексті впродовж ХVІ – початку ХХ ст., висвітлюють роль міст і містечок як промислових і торговельних осередків, фактори міського поступу, соціальний і гендерний аспекти, національне і релігійне розмаїття, управління, благоустрій, соціальну інфраструктуру, культуру й дозвілля городян, а також природничі, історичні й архітектурні родзинки міст та містечок, торкаються найважливіших та найцікавіших і, головне, до сьогодні мало вивчених сторінок нашого краю. Вперше вводяться в науковий обіг численні документи, плани та світлини.

Вінцем праці представницького кола науковців стане багато ілюстрований збірник матеріалів конференції, який, безперечно, буде мати не лише регіональне, а й загальноукраїнське значення.

Учасників конференції привітали і побажали плідної роботи голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко та начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслав Городинський.