Тарасові шляхи Вінниччини

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 15.08.2013 - 08.09.2013

До Дня Незалежності України, 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка 15 серпня 2013 р. о 15 год. у великій виставковій залі музею відкривається виставка за результатами історико-мистецького проекту, проведеного Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм спільно з Вінницькою обласною організацією Національної спілки художників України «Тарасові шляхи Вінниччини».

В експозиції представлено 26 живописних творів, написаних на тему перебування Т. Г. Шевченка на Вінниччині у 1846 р. під час експедиції на Поділля та Волинь. У проекті взяли участь відомі вінницькі художники Михайло Бабій, заслужений діяч мистецтв України Леонтій Гринюк (голова ВООНСХУ), Крістіна Жілінскайте, заслужений майстер народної творчості України Іван Горобчук, Іван Грищук, заслужений художник України Володимир Оврах, В’ячеслав Постернак, Олександр Рожков.

26 травня 2013 р. у приміщенні музею була проведена зустріч учасників проекту та координаційної групи музею з дослідником запропонованої теми, начальником Липовецького районного архіву Роговим О. І., який працює над темою «Тарасові шляхи Вінниччини». Коротка мандрівка Вінниччиною у поштовій кареті була описана поетом у творі «Прогулка с удовольствием и не без морали», матеріали, записані у Могилів-Подільському районі, ввійшли до поеми «Варнак». Також з Вінниччиною пов’язані інші мистецькі твори Кобзаря, дружні стосунки з інтелектуальною українською елітою. Тож перед митцями було розгорнуте широке тематичне коло, серед якого кожен з учасників віднайшов цікавий для нього сюжет і визначив мистецькій спосіб його втілення.

В експозиції виставки, звісно, панує образ Тараса Шевченка, якого глядач може побачити і в молодому і в зрілому віці, усамітненого в момент роздумів чи натхнення, в оточенні подільських селян чи персонажів власних творів. Сучасні художники у портретних композиціях представили цю канонічну для української нації постать у тій іпостасі, яка їм ближча — Філософа, Лірика, Бунтаря, Вчителя. Безпосередньо тему мандрів яскраво ілюструють роботи, присвячені епізодам тодішньої подорожі, подільські краєвиди, архітектурний пейзаж.

Треба зважити на короткий термін історико-мистецького проекту (трохи більше двох місяців) і складність теми, яка вимагає великої відповідальності. Проте можна сказати, що учасники проекту доклали багато зусиль для того, щоби виставка «Тарасові шляхи Вінниччини» стала яскравою сторінкою у святкуванні ювілею Кобзаря на Вінниччині. Серед планів на майбутнє – створення пересувної виставки «Шевченко у кожному серці», альбому «Шевченко понад часом», який готує до друку Вінницький обласний краєзнавчий музей.

Виставка триватиме до 8 вересня.