Спадковість майстерності. VІІІ Молодіжна бієнале українських традиційних ремесел

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 31.05.2023 - 02.07.2023

У академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею 31 травня 2023 року відбулося відкриття експозиції та нагородження учасників VІІІ Молодіжної бієнале українських традиційних ремесел.

Традиційно раз на два роки у Музеї експонується Молодіжна бієнале українських традиційних ремесел, цього року вже восьма, яка має девіз «Спадковість майстерності».

Культура Вінниччини містить неоціненний скарб декоративно-прикладного мистецтва, що нараховує тисячолітню історію. Знаки і символи давніх орнаментів, які можемо віднайти у творах народної творчості, свідчать про спадкоємність художнього мислення, безперервність традицій майстерності.

Впродовж цих років ми мали змогу побачити чудові твори учнів видатних майстрів народного мистецтва багатьох напрямів, технік і жанрів. В нас склалися партнерські стосунки з мистецькими закладами, студіями, творчими майстернями Вінниччини.

img01.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img04.jpg
img05.jpg
img06.jpg
img07.jpg
img08.jpg
img09.jpg
img10.jpg
img11.jpg
img12.jpg
img13.jpg
img14.jpg
img15.jpg
img16.jpg
img17.jpg
img18.jpg
img19.jpg
img20.jpg
img21.jpg
img22.jpg
img23.jpg
previous arrow
next arrow
PlayPause

У експозиції представлені роботи, виконані у різних видах декоративно-прикладного мистецтва – кераміка (відділення декоративно-прикладного мистецтва, гурток «Кераміка та гончарство» Вінницького міського палацу дітей та юнацтва, навчально-показова творча майстерня-студія народних ремесел «БарВінОк», м. Бар), витинанка, валяння (Вінницька дитяча школа мистецтв), лозоплетіння (Центр дитячої та юнацької творчості «Барви України»), форми керамічної скульптури (образотворче відділення Вінницької дитячої музичної школи), декоративний розпис (студія Вінницької обласної станції юних натуралістів). Розмаїття технік і тем представлено в творах студентів Тульчинського фахового коледжу культури.

В рамках заходу відбувся майстер-клас від прекрасних майстрів відродження традицій Барської кераміки Тетяни та Максима Біньковських.

Впродовж експонування виставки заплановано програму майстер-класів з різних видів традиційних ремесел за участю знаних майстрів Вінниччини, тож слідкуйте за нашими повідомленнями у Facebook .