Пересувні виставки

Співробітниками Вінницького обласного краєзнавчого музею створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення.

Для того, щоб з матеріалами виставок познайомилося якомога більше глядачів не тільки у області, а й за її межами, їх виготовлено у режимі пересувної експозиції з мобільним обладнанням – фактично це стенди розміром 1,5 х 1,0 м з металевими підставками. Виставки передбачені у сучасному за дизайном, репрезентаційному вигляді, наповнені цікавою для відвідувачів інформацією – світлинами, документами, картами, пізнавальними текстовими блоками, що викликає живий емоційний відгук. Розраховані на широке коло глядачів – учнів, студентів, краєзнавців та всіх, хто небайдужий до історії рідного Поділля.

Наші пересувні виставки є окрасою практично всіх обласних та міських заходів, з успіхом експонувалися у Сташеві (Польща), Києві, Севастополі, Дніпропетровську, Кіровограді, Чернігові, Кам'янці-Подільському, Меджибожі тощо.

Здійснити виїзд автомузею з виставками ми можемо і до Вас, для цього лише потрібно їх попередньо замовити (контактні телефони в анонсах до виставок).

Виїздну виставку проведе кваліфікований науковий співробітник нашого музею, який зацікавить відвідувачів усіх вікових категорій, відповість на запитання.

Музейні пересувні виставки – вагоме джерело ґрунтовної інформації з історії, археології, природи, культурно-мистецьких надбань Вінниччини. Для педагогів – це зручний і неординарний спосіб провести цікавий та емоційно насичений урок. Для учнів та студентів – свіжий погляд на історію і важливий досвід.

Тож запрошуємо оглянути пересувні виставки Вінницького обласного краєзнавчого музею та обіцяємо незабутні враження!

Українська земля – батьківщина багатьох обдарованих, яскравих і харизматичних особистостей, які стали гордістю не тільки національної історії та культури, але й ввійшли до пантеону слави інших країн, усього людства. Художників завжди надихали образи непересічних осіб, які ставали у свідомості нації втіленням людських чеснот. Саме ця тенденція у культурі визначила основну ідею проекту, здійсненого в Україні у 2008 р.

Економічний розвиток Вінниці, повітового міста Подільської губернії, в пореформенну добу пройшов три етапи. На першому — в 60-ті роки ХІХ ст. — позитивні зрушення від реформ проявлялися ще доволі слабко. Городяни, в переважній більшості, ремісникували, торгували та робили коло землі, а нечисленні промислові заклади були невеликими й напівкустарними.

Після ІІ поділу Речі Посполитої (1793 р.) наш край було приєднано до Російської імперії. Із запровадженням губернського поділу на Правобережній Україні (1797 р.) територія сучасної Вінниччини увійшла до Подільської та Київської губерній. Серед населених пунктів з офіційно закріпленим міським статусом були міста і містечка.

Жвавий інтерес до об’єктів історії, природи і культури спонукав провідних фахівців Вінницького обласного краєзнавчого музею до створення у 2010 р. виставки «Визначні пам’ятки Вінниччини», що яскраво висвітлила пізнавальні й туристичні принади пам’яток Вінниччини, які розповідають про славне історичне минуле краю, дивують перлинами її неповторної природи.

У 2007 р. Вінницькою обласною радою з метою популяризації нових туристичних маршрутів по Східному Поділлю проведено конкурс «Сім чудес Вінниччини» і відзначено найяскравіші шедеври вінницького краю, створені природою та працею і натхненням людини. Ще двадцять одну пам’ятку – унікальні скарбами подільської землі, відзначили у номінації «Перлини Поділля».

Виставка «Рослинний світ Вінницької області» складається з двох розділів «Лікарські рослини Вінниччини» та «Рідкісні види рослин Вінницької області, які потребують охорони». Матеріали першого розділу виставки розповідають про багатий зелений дивосвіт Поділля. Фото знайомлять з найпоширенішими видами лікарських рослин, що зустрічаються на території Вінницької області.

Пересувна виставка «Державотворчі традиції на Вінниччині» покликана сприяти формуванню у відвідувачів почуття патріотизму, любові до рідної історії. Матеріали виставки розповідають про складні й величні часи становлення української державності з прадавніх часів.

26 квітня 1986 р., тихої весняної ночі, на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції пролунав вибух, який сколихнув увесь світ. Страшна звістка про катастрофу в Чорнобилі — невеличкому українському місті, розташованому поблизу злиття сивого Дніпра й тихоплинної Прип’яті, облетіла всю планету. Оспіваний мирний атом, здавалося б приручений і покірний, вийшов з-під влади людини, вивергаючи на земну поверхню вогненне нутро, роздмухуючи навсібіч незриму отруту радіації.

У рамках реалізації цільової програми «Асоціації музеїв Вінниччини» створено пересувну виставку «Спортивна слава Вінниччини». На виставці представлено комплекс матеріалів, які розкривають перед глядачами славну історію спортивного та фізкультурного рухів на теренах краю.

Що пропонує музей

  • Зали експозиції +

    Експозиція музею складається з 16 залів Детальніше
  • Стаціонарні виставки +

    Музей має три виставкові зали Детальніше
  • Пересувні виставки +

    Створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення Детальніше
  • Колекції музею +

    Славиться музей своїми унікальними колекціями Детальніше
  • 1