Легендарна Україна у солом’яних шедеврах Миколи Климовича

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 27.07.2018 - 19.08.2018

До 1030-ї річниці Хрещення Київської Русі-України в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею 27 липня 2018 р. відкрилася виставка заслуженого художника України, майстра народного мистецтва з м. Овруч Житомирської області.

В експозиції представлено 17 творів самого майстра та найкращі роботи його учнів з Овруцької малої академії народного мистецтва та ремесел, у якій він викладає. Основною темою виставки є історія, духовність та традиції українського народу.

Микола Іванович народився 17 червня 1953 р. у с. Покалів Овруцького р-ну Житомирської області. Захопившись народною творчістю, він з юнацьких років самотужки оволодів техніками образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва і певний час працював художником-оформлювачем на підприємствах Житомирщини, хоча має освіту вчителя фізкультури. У 1999 р. Микола Іванович, поєднавши педагогічний і мистецький таланти, засновує і очолює Овруцьку малу академію народного мистецтва і ремесел, де навчання відбувається за авторськими програмами майстра. Учні академії неодноразово здобували перемоги на регіональних та всеукраїнських виставках і фестивалях.

img2.jpg
img1.jpg
img3.jpg
img4.jpg
img5.jpg
img6.jpg
img7.jpg
img8.jpg
img9.jpg
previous arrow
next arrow

Микола Климович працює в авторській техніці «аплікація з художньо обробленої соломки», створюючи об’ємно-панорамні орнаментальні композиції з квітами і птахами, а також багатофігурні багатопланові сцени з історичної, етнографічної та духовної тематики. Його твори відзначаються високим рівнем майстерності у роботі з матеріалом, яку можна назвати віртуозною. Кропітка праця вимагає тривалого часу для виконання творчого завдання – півтора-два роки.

    Яскрава барвистість його соломки відповідає фольклорному характеру творів, який може бути ліричним або епічним відповідно обраному сюжету. Майстер розгортає у просторі картини трагічні події Голгофи, драматичні сторінки давньої історії України князівських часів, баталії часів Козаччини. Свої роздуми і почуття щодо сучасних подій, коли Україні знов прийшлося виборювати свою незалежність, автор вклав в алегоричний зміст роботи «Гріхопадіння двоголового змія», яка є для нього програмною.

Унікальні твори Миколи Климовича, яких нараховується вже більше 100, завжди привертають увагу на всеукраїнських і міжнародних виставках, фестивалях народної творчості, деякі з них зберігаються у Житомирському краєзнавчому музеї, у приватних колекціях в Україні та за її межами, у тому числі у державних посадовців і громадських установ.

Виставка працюватиме до 19 серпня 2018 р.

Огляд виставкової роботи
240Виставки і інші масові заходи
10Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
Викрадачі минулого
Вінницький краєзнавчий музей. 100 років
На крилах творчості. Студентська виставка
Заказник «Згарський». Фотовиставка
Києво-Печерська лавра
Виставка живопису Михайла Довганя
Cолом’яні шедеври Миколи Климовича
Родинні колекції священиків Поділля
Філософія. Виставка художника Никитюка
Життєве кредо Олени Гринник
Світ у клаптику. Бієнале текстилю
Українська Революція на теренах Поділля
В очікуванні дива. Виставка витинанки
З музейної скарбниці
Поділля у мистецьких традиціях
Натхнення майстра у творчості учнів
Виставка музею Крушельницької
Експозиція сакрального мистецтва
Лінія, колір, форма. Виставка Гринюка
Акварельні враження
Раритети музею
Мережане дерево
Іван Горобчук. Мистецькі одкровення
Ще одна цеглина в стіні
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009

Наш Твіттер