Козацької слави повік не здолати. Виставка майстра Петра Пипи

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Період роботи виставки: 16.02.2016 - 27.03.2016

До Дня Героїв Небесної Сотні 16 лютого 2016 р. в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилася виставка Петра Пипи (с. Андрушівка Погребищенського р-ну) «Козацької слави повік не здолати», на якій представлені твори з різьби по дереву на теми боротьби за Незалежність України доби козаччини і портрети Героїв Небесної Сотні та Героїв-кіборгів, виконані впродовж кількох місяців у техніці дряпанки на курячих та гусячих яйцях. Загалом на виставці представлено близько 130 творів.

Петро Васильович народився 6 липня 1952 р. в с. Андрушівка Погреби-щенського району, закінчив Одеське художнє училище, Малинський технікум сільського господарства. Певний час працював на науково-дослідному судні, але до моря більше не тягнуло, тягнуло до життя на землі. Він повернувся до рідного села, став лісником і полюбив дерево назавжди, тому й продовжує йому вік, перетворюючи засохлі стовбури у диво-композиції, сповнені життя.

Майстер знімає з дерева одяг-кору, показуючи світові гладеньку шкіру теплих золотистих відтінків, а тоді суцільно вкриває його різьбою. Він не ріже дерева під свої образи, а бачить картину, сховану всередині. Сюжет гармонійно вписується в саму фактуру дерева, маленький сучок стає коров’ячим вухом, більший – віссю воза, ще більший – головою вола. У використанні теплі, лісові, природні матеріали, переважно, липа, буває черешня.

Твори Петра Пипи присвячені українській історії від давніх часів, проте найбільше сюжетів він присвятив героїчній добі Козаччини – це баталії і свята, бівуаки і звитяжні епізоди, але особливо вражаючими є образи козаків – втілення беззастережної відданості рідній землі і прагнення до волі. Козацька тематика продовжилася і в такій техніці, як дряпанка – майстер створив галерею портретів українських гетьманів.

Цього року Петро Пипа взявся до теми сучасної української героїки, створивши у техніці дряпанки 101 портрет Героїв Небесної Сотні і 26 портретів кіборгів. Майстер і справжній патріот, Петро Пипа створив галерею, присвячену пам’яті світлих воїнів – борців за права та свободу людей, учасників акцій протесту, загиблим під час Революції Гідності у Києві в січні-лютому 2014 р., у тому числі нашим безсмертним землякам Валерію Брезденюку, Леоніду Полянському, Максиму Шимку, Роману Оліху, Юрію Нечипоруку, які віддали життя за краще майбутнє українського народу.

За свій європейський вибір Україна заплатила високу ціну на Майдані – 108 вбитих та померлих мученицькою смертю, сотні поранених. Трьом вінничанам-патріотам із лав Небесної Сотні – художнику та підприємцю Валерію Брезденюку, залізничнику Леоніду Полянському, майстру і реконструктору Максиму Шимку, які загинули від куль снайперів у центрі столиці, указом Президента від 21 листопада 2014 р. посмертно присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена Золота Зірка.

Наш святий обов’язок зберегти пам’ять про кожного героя, що загинув під час боротьби за Незалежність України та вшанувати подвиг всіх, хто захищає ідеали демократії, відстоює права і свободи людини, майбутнє України.

Виставка триватиме до 27 березня 2016 р.

Огляд виставкової роботи
254Виставки і інші масові заходи
1Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
36Події 2016
На Маланки та Василя
Я українець і цим пишаюсь
Візит керівників Вінниці
Космічні мальви Юлі Гушул
Яворівська іграшка-забавка
Саксонське дзеркало і Магдебурзьке право
68 виставка народного мистецтва
Осіння виставка фіалок
Віхи державотворення на Вінниччині
Голокост очима документів
Відкриття музею Миколи Леонтовича
Килими і гобелени Вінниччини
Виставка художника Михайла Мігріна
Українська вишита картина
Світ у клаптику
Свято музею
Автографи, автографи…
Музей – відкритий простір
Невидимий сад. Виставка естампу
Чорнобиль очима дітей
Автентичне мистецтво Вінниччини
Конкурс на кращу світлину
На писанці я знову пишу радість
Союз Чорнобиль України
Простір наявності
Літопис Свято-Троїцької церкви
Виставка авторської ляльки
Виставка Ященка «Просценіум – ІІ»
Весняна виставка фіалок
Козацької слави повік не здолати
Диво у дитячих долонях
Казковий світ Марії Примаченко
Проект пам’ятного знаку М.Шимку
Подільський Святвечір-2016
Андрей Шептицький: великий незнаний
Мережана душа Поділля
32Події 2015
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009

Що пропонує музей

 • Зали експозиції +

  Експозиція музею складається з 16 залів Детальніше
 • Стаціонарні виставки +

  Музей має три виставкові зали Детальніше
 • Пересувні виставки +

  Створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення Детальніше
 • Віртуальний тур +

  Пропонуємо пройтись залами музею за допомогою 3D-туру Детальніше
 • Колекції музею +

  Славиться музей своїми унікальними колекціями Детальніше
 • 1