АІСТ. 25 років на крилах дитинства. Виставка до ювілею першої приватної сімейної школи у Вінниці

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Період роботи виставки: 13.11.2015 - 31.12.2015

13 листопада 2015 р. у малій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилася виставка «АІСТ. 25 років на крилах дитинства», присвяченої 25-річчю першої приватної сімейної школи у Вінниці.

28 серпня 1990 р. група вінничан-батьків створила дивовижний освітянський центр «АІСТ» - Альтернативний Ініціативний Спортивний і Творчий всесвіт для юних хлопчиків та дівчаток. Нині це одна із найкращих експериментальних науково-педагогічних лабораторій в Україні, лауреат багатьох міжнародних фестивалів і конференцій альтернативної і демократичної освіти, зокрема IDEC та EUDEC.

Концепція приватного закладу «Навчально-виховний комплекс «Школа «АІСТ»: центр розвитку дитини – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» базується на праві батьків вибирати для своєї дитини таку школу, атмосфера та організація життя якої найкраще відповідала особливостям особистості дитини, сприяла реалізації її творчого потенціалу, розквіту інтелекту, духовному та фізичному вдосконаленню.

За змістом, школа забезпечує учням освіту державного рівня. Традиційна освітня система збагачується ідеєю освіти як феномена культури. Вихованці школи мають змогу відвідувати власну «Музичну вітальню», грати в АІСТянському театрі, знайомитись з традиціями інших народів у Європейському клубі.

 • По духу – це сімейна школа, яка виникла як співдружність сімей, що бажають яскраво, багатогранно, змістовно прожити зі своїми дітьми їх шкільні роки.
 • По суті – альтернативна школа, де відсутня ідея масовості та одноманітності. Пошук освітнього шляху для учнів, вчителів та батьків перетворив заклад у наукову лабораторію, а її колектив - у творчий союз.
 • За метою – навчальний заклад, приватна школа, що прагне забезпечити своїм учням освіту, яка надасть їм змогу впевнено та стійко відчувати себе за будь-яких життєвих обставин, гідно вирішувати проблеми вибору у нестабільному суспільстві.

Механізм досягнення цієї мети – в перманентному навчанні, яке захищає від інфляції знань; в орієнтуванні в проблемах освіти сучасності; в повазі та вивченні національної педагогічної культури і в знайомстві з основними психологічними системами сучасного світу; Вальдорфською школою, системою М. Монтессорі, Дальтона, Френе, розвиваючого навчання.

Концепція школи була схвалена Національною комісією України у справах ЮНЕСКО. У 1999 р. «АІСТ» отримав Сертифікат асоційованої школи ЮНЕСКО.

У 2001 р. постановою Президії Академії педагогічних наук України закладу надано статус експериментального майданчика Академії педагогічних наук України.

На виставці представлені унікальні матеріали (світлини, оригінальні підручники вчителів школи, музичні інструменти, театральні костюми, ексклюзивні панно та різноманітні фігурки з глини), що розповідають про творче, динамічне, насичене, різноманітне життя учнів та наставників сімейної школи «АІСТ», сповнене неймовірних експериментів і знахідок.

Під час демонстрації виставки працюватиме творча майстерня.

Виставка триватиме до кінця грудня 2015 р.

Огляд виставкової роботи
254Виставки і інші масові заходи
1Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
Андрей Шептицький: великий незнаний
В обіймах великого брата
Мережана душа Поділля
Надія наша в Бозі
Світ творчості Рабіндраната Таґора
Школі АІСТ 25 років
Живопис – поезія, яку бачать
Виставка народного мистецтва
Даруймо квіти вчителям
Знахідки в Мурах
На гостини до Подільських міст
Міста і містечка Вінниччини
Народна ікона Поділля
Під вітрилами історії
Воїни світла
Країна мистецьких чар
Бієнале ремесел
Світ подільської родини
Музейний арсенал, виставка зброї
Історія трьох індіанських племен
Іван Півошенко – науковець і митець
На шляху до Перемоги. Виставка
Пам'яті майстра
Шляхами писанкових галактик
Свята у подільській світлиці
Букет фіалок. Виставка
Нев'янучий сад. Виставка рушників
Миротворчість. Шлях надії
Подільський Святвечір. Багата кутя
Давні скарби Поділля
Палітра моїх фантазій
Виставка килимів Степана Ганжі
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009

Що пропонує музей

 • Зали експозиції +

  Експозиція музею складається з 16 залів Детальніше
 • Стаціонарні виставки +

  Музей має три виставкові зали Детальніше
 • Пересувні виставки +

  Створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення Детальніше
 • Віртуальний тур +

  Пропонуємо пройтись залами музею за допомогою 3D-туру Детальніше
 • Колекції музею +

  Славиться музей своїми унікальними колекціями Детальніше
 • 1