На виставці представлено етнографічний комплекс родини Нечиталюк Ірини Іванівни з с. Хомутинці Калинівського району, який сім’я народного депутата України О. Г. Домбровського дарує музею. Під час відкриття виставки відбулася процедура передачі комплексу. Він поповнить музейний фонд та використовуватиметься у виставковій і лекційній роботі музею.
Подарована етнографічна колекція налічує 150 предметів початку і середини ХХ століття: рушники, сорочки, поясний одяг, взуття, скатерки і серветки, фото та інші ужиткові речі, що використовувались у родині впродовж чотирьох поколінь та турботливо зберігались як сімейна реліквія.
Основним акцентом виставки стали вишиті роботи Шуляк Марії Іванівни (1925-2007), мами Нечиталюк І. І. У виробах майстрині прослідковується зміна стилю, вишитих мотивів та кольорової гами. Представлена вишивка демонструє самобутній талант, смак, світоглядні уявлення та любов до прекрасного вишивальниці.
У експозиційній залі демонструються хустки, сорочки, взуття Дорош Степаниди Леонтіївни (1880-1951) та Лапковської Катерини Яківни (1905-1994) – прабабусі і бабусі Нечиталюк І. І., ткані рушники її діда – Шуляка Євдокима Потаповича (1890-1961), весільний одяг та рушники її батьків – Шуляк Марії Іванівни і Шуляка Івана Євдокимовича (1918-1986).
Родзинка виставки – сорочка з ружами, вишита для передвесільного суботнього вечора, коли наречена збирала подруг – дівчат для плетення вінка. У цій сорочці Марія Іванівна є на фото в експозиції. Весільні штани-галіфе Івана Євдокимовича пошиті сільським шевцем Федором Дорошем, який під час Другої світової війни, перебуваючи у полоні, виготовляв одяг для німецьких солдатів. Чоботи прабабусі Степаниди, шиті сільським шевцем с. Янева, передавалися жінкам родини з покоління в покоління.
Усі вишиті речі, представлені в експозиції, оздоблювали хату Шуляк Марії Іванівни. Інтер’єр хати можна побачити на фото.
Родинна збірка презентує Калинівщину, її традиції і звичаї. На цій виставці калинівська земля озветься до сучасників голосом минулого, розкриє принади своїх споконвічних традицій, зачарує майстерністю вишивальниць, зігріє родинним теплом.
Виставка триватиме з 15 по 30 травня 2015 р.