Іван Максимович Півошенко народився 5 травня 1935 р. в с. Косаново Ситковецького р-ну Вінницької області. Рятуючись від голоду, сім’я переїхала в 1934 р. до Вінниці, де Іван пішов до середньої школи № 3, яку успішно закінчив в 1955 р. Двадцятирічним юнаком вступив до Одеського гідрометеорологічного інституту на спеціальність «метеорологія». Після закінчення інституту був направлений на роботу в м. Омськ (Західний Сибір).
Будучи глибоким патріотом України, Іван Максимович сильно тужив за рідним краєм і твердо вирішив повернутися якщо не у Вінницю, то в будь-яке інше місто України. Йому запропонували роботу викладача у Вінницькому педагогічному інституті. З 1979 р. і до останнього дня, його життя та доля були пов’язані з природничо-географічним факультетом Вінницького державного педагогічного університету, де працював старшим викладачем кафедри фізичної географії (1980), доцентом (1984), зав. кафедрою (1993-2000), професором (2000-2003).
Наукова діяльність І. М. Півошенка була направлена на вивчення клімату та екології Поділля, екологічного стану повітряного басейну м. Вінниці і підземних вод Вінниччини, проблеми озону й озонотерапії. Під його редакцією в 1995 р. опублікована монографія «Клімат Вінниці» – перший системний опис клімату міста. Через два роки вийшла друком монографія «Клімат Вінницької області».
В 1995 р. Іван Максимович увійшов до складу «Всеукраїнської асоціації «Зелений світ» і організаційного комітету «Зелена Рада», роком раніше, на Міжнародній конференції в Празі, став членом Європейського комітету по захисту озонового шару Землі.
Важливою стороною життя Івана Максимовича було захоплення живописом. Уже в ранньому дитинстві він проявив пристрасть до малювання. В подальшому захоплення не пропало і займало майже весь вільний час. Його доробок як художника складає більше 10 графічних і 60 робіт, виконаних в техніці олійного живопису, більшість з яких представлені на виставці. Також експонуються наукові роботи, фото та особисті речі, які висвітлюють життя, науковий доробок та творчість відомого земляка.