Хоча, щодо походження оріґамі є деякі розбіжності, але напевно можна сказати, що розвинулось оріґамі саме в Японії. Спочатку це була забавка переважно для дітей, доки Йосідзава Акіра не додав нові технології, такі як мокре складання та система зображення отримання фігур, що отримала назву система Йосідзави-Рендлета. З 1960-х мистецтво оріґамі почало активно поширюватись у всьому світі, з'явилися нові напрями.
На VI обласну виставку представили роботи 30 районів та міст Вінницької області. Загалом на виставці експонується понад 140 робіт. Виставка проходить за 5 розділами:
- Традиційне орігамі
- Модульне орігамі
- Вироби в техніці кірікомі, гофрування
- Сувеніри з елементами орігамі
- Квілінґ
Традиційне орігамі
Класичне орігами вимагає використання одного аркуша паперу без застосування клею й ножиць. Це, споконвічно накладене обмеження, значно ускладнює завдання. Видається неймовірним, але досвідчені орігамісти примудряються викручуватися із самих складних ситуацій, створюючи фігурки багатолапих скорпіонів. І все це без єдиного надрізу! Техніка виконання подібних моделей викликає тільки захоплення.
Існує також спеціальний папір для орігамі, який називають «камі» (папір японською), який продається відразу у вигляді квадратів, чиї розміри по стороні змінюються від 2,5 см до 25 см і більше.
Модульне орігамі
Модульне орігамі — це техніка складання модулів з паперу в 3D конструкції, у процесі складання самих модулів, використовується техніка класичного орігамі. Також на відміну від класичного орігамі, в модульному орігамі використовується значна кількість паперу. Кожен окремий аркуш складається в модуль за правилами класичного орігамі, а потім модулі з'єднуються шляхом вкладання їх один в одного. Сила тертя, що з'являється при цьому, не дає конструкції розпастися. Зняття обмеження на кількість аркушів дозволяє з більшою легкістю створювати великі моделі зі складною структурою.
Вироби в техніці кірікомі, гофрування
За рамки класичного орігамі можна легко переступити, було б бажання це зробити. І тоді за цією, звичайно, умовною межею найдеться багато цікавого.
Техніка комбінації складання паперу з його надрізанням, японською мовою називається «кірікомі орігамі» і широко застосовується деякими авторами, що працюють із папером. У кірікомі чільну роль відіграє саме складання, а надрізи виконують другорядну роль.
Сувеніри з елементами орігамі
Сувенірні вироби з паперу, виконані в техніці «орігамі» виглядають оригінально й дуже красиво! Це чудовий подарунок на будь-яке свято, елемент декору будинку, і просто унікальна річ у стилі «Hand Made».
Квілінґ
Квілінг - це мистецтво створювати плоскі композиції або ж об'ємні вироби зі смужок, які робляться з паперу. Також квілінг ще називають "паперовою філігранню". Композиції в квілінгу складаються з паперових відрізків однотипної або різної форми, які в свою чергу прикріплені до основи або склеєні між собою. Тонкі смужки паперу скручуються в рулони (ще їх називають ролами), яким потім дають злегка розвернутися і в кінцевому підсумку надають їм бажану форму.
Хоча достовірно походження цього мистецтва не відоме, вважається що квілінг з'явився одразу після винайдення паперу, в Китаї у 105 році н.е. Інші джерела стверджують, що квілінг практикувався ще у Давньому Єгипті. Одне можна сказати напевно – квілінг має дуже багату історію.