Обласна виставка «Мистецтво орігамі»

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 11.11.2014 - 25.11.2014

Шостий рік поспіль Вінницький обласний центр технічної творчості учнівської молоді разом з Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм проводить обласну виставку «Мистецтво орігамі». Цьогоріч виставка працюватиме з 11 по 25 листопада. Вироби, представлені на виставку, виготовляють вихованці гуртків «Орігамі» позашкільних закладів області: будинків дитячої творчості, станцій юних техніків, центрів технічної творчості.

Хоча, щодо походження оріґамі є деякі розбіжності, але напевно можна сказати, що розвинулось оріґамі саме в Японії. Спочатку це була забавка переважно для дітей, доки Йосідзава Акіра не додав нові технології, такі як мокре складання та система зображення отримання фігур, що отримала назву система Йосідзави-Рендлета. З 1960-х мистецтво оріґамі почало активно поширюватись у всьому світі, з'явилися нові напрями.

На VI обласну виставку представили роботи 30 районів та міст Вінницької області. Загалом на виставці експонується понад 140 робіт. Виставка проходить за 5 розділами:

Традиційне орігамі

Класичне орігами вимагає використання одного аркуша паперу без застосування клею й ножиць. Це, споконвічно накладене обмеження, значно ускладнює завдання. Видається неймовірним, але досвідчені орігамісти примудряються викручуватися із самих складних ситуацій, створюючи фігурки багатолапих скорпіонів. І все це без єдиного надрізу! Техніка виконання подібних моделей викликає тільки захоплення.

Існує також спеціальний папір для орігамі, який називають «камі» (папір японською), який продається відразу у вигляді квадратів, чиї розміри по стороні змінюються від 2,5 см до 25 см і більше.

Модульне орігамі

Модульне орігамі — це техніка складання модулів з паперу в 3D конструкції, у процесі складання самих модулів, використовується техніка класичного орігамі. Також на відміну від класичного орігамі, в модульному орігамі використовується значна кількість паперу. Кожен окремий аркуш складається в модуль за правилами класичного орігамі, а потім модулі з'єднуються шляхом вкладання їх один в одного. Сила тертя, що з'являється при цьому, не дає конструкції розпастися. Зняття обмеження на кількість аркушів дозволяє з більшою легкістю створювати великі моделі зі складною структурою.

Вироби в техніці кірікомі, гофрування

За рамки класичного орігамі можна легко переступити, було б бажання це зробити. І тоді за цією, звичайно, умовною межею найдеться багато цікавого.

Техніка комбінації складання паперу з його надрізанням, японською мовою називається «кірікомі орігамі» і широко застосовується деякими авторами, що працюють із папером. У кірікомі чільну роль відіграє саме складання, а надрізи виконують другорядну роль.

Сувеніри з елементами орігамі

Сувенірні вироби з паперу, виконані в техніці «орігамі» виглядають оригінально й дуже красиво! Це чудовий подарунок на будь-яке свято, елемент декору будинку, і просто унікальна річ у стилі «Hand Made».

Квілінґ

Квілінг - це мистецтво створювати плоскі композиції або ж об'ємні вироби зі смужок, які робляться з паперу. Також квілінг ще називають "паперовою філігранню". Композиції в квілінгу складаються з паперових відрізків однотипної або різної форми, які в свою чергу прикріплені до основи або склеєні між собою. Тонкі смужки паперу скручуються в рулони (ще їх називають ролами), яким потім дають злегка розвернутися і в кінцевому підсумку надають їм бажану форму.

Хоча достовірно походження цього мистецтва не відоме, вважається що квілінг з'явився одразу після винайдення паперу, в Китаї у 105 році н.е. Інші джерела стверджують, що квілінг практикувався ще у Давньому Єгипті. Одне можна сказати напевно – квілінг має дуже багату історію.

Огляд виставкової роботи
254Виставки і інші масові заходи
1Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
42Події 2014
Давні скарби Поділля
Палітра моїх фантазій
Зимова феєрія, виставка-конкурс
Виставка килимів Степана Ганжі
Лине пісня, до дня створення хору «Вінниця»
Переображення Господньою Любов’ю
Мистецтво оригамі
Барвисті традиції Наддністрянщини
Виставка фіалок
Сармати, виставка
Народні майстри Вінничини, виставка
Виставка «Мандрівники»
Благодійні дні в нашому музеї
100-річчя Першої світової війни
Друзі нашого дитинства
25-річчя Балтійського шляху
Відкриття площі Тараса Шевченка
Урочистості до Дня Незалежності
Мистецьке перехрестя Меснянкіних
Виставка кактусів «Колюче диво»
Духовне життя очима фотомайстрів
Барвисті шати православних ікон
Купальський виїзд автомузею
Виставка Крістіни Зарубенко
Незаживаюча рана Афгану
Назустріч 100-річчю Української марки
Станіслав Реймонт
Бієнале «Світ у клаптику»
Повір у себе
Подаруй музею експонат
Хустина моя терновая
Під вітрилами історії
Єднання душі з природою
Мудрість та краса подільської писанки
Вінниччина в роки війни
Шевченкіана у листівці
Букет фіалок
Гортаючи сторінки «Кобзаря»
Польські акценти Києва
Подільський Святвечір. Багата кутя
Подільська народна ікона
Феномен традиційної ляльки
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009

Календар подій

Перегляньте наш календар всіх виставок і інших масових заходів, які будуть відбуватися протягом року у нашому музеї

Перейти до календаря...